apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Jacek J. Kolasiński "Lapidarium"

Nuotraukų peržiūra

0
Lapidariumas (lot. lapis - akmuo) – tai vieta, kur saugomi bei eksponuojami paminklų ir architektūrinių statinių fragmentai. Tai mūsų tolimos istorijos griuvėsių nuotrupų rinkiniai. Parodoje „Lapidariumas“ eksponuojami sudaužyti frontonai, aptrupėjusios kolonos, ornamentais puoštų fasadų detalės. Tačiau jie pagaminti ne iš marmuro ar kitų autentiškai naudotų medžiagų, bet iš plastiko.
Pasinaudodamas trimačio spausdintuvo programomis autorius rekonstruoja savo vaikystės prisiminimus, atkurinėdamas viduramžius žyminčių pastatų rinkinį – pastatų, papuoštų arkiniais kontraforsais, skliautuotomis lubomis, arkiniais langais. Tačiau tai toli gražu nėra realistinis mėgdžiojimas ar kopijavimas. Čia žaidžiama su netikėtomis klaidomis ir iš to išplaukiančiomis formų „mutacijomis“. Pastarosios – tai tarsi portalai į nepilnai, ne iki galo atgamintus prisiminimus.
Žvelgiant iš platesnės laiko perspektyvos tik atsitiktinumo dėka lapidariumų objektai buvo apsaugoti nuo visiško sunykimo ir staiga vėl įgavo istorinio reikšmingumo. Panašiai ir parodos autoriaus išmestų skaitmeninių klaidų pagrindu kuriamoje kolekcijoje tarsi siekiama sužadinti bei stabilizuoti atmintį, tariamai beformius plastiko pavidalus sutvirtinant izoliaciniu putplasčiu ir apvelkant tinklinėmis matricomis.

Apie autorių
Menininkas Jacek J. Kolasiński savo kūryboje išbandė sudėtingas vaizdo instaliacijas, vieno ir kelių vaizdų projekcijas, taip pat konkrečiai vietai pritaikytus projektus viešame architektūros kontekste. Menininko darbai gausiai pristatyti tarptautinei auditorijai, eksponuoti daugelyje pasaulio vietų, pavyzdžiui: „Teatro Colon“ (Buenos Airės, Argentina), „Festival Internacional Cervantino“ (Guanajuato, Meksika), 61-ajame Kanų festivalyje (Trumpametražių filmų kampelyje), „Cinema Politic“ (Barselona, Ispanija), „Digital Fringe“ (Melburnas, Australija).

Jacek J. Kolasiński kūrybos pagrindas – tarptautinis dialogas, vykstantis tarp dviejų pasaulių: Europos „Senojo pasaulio“ Krokuvoje ir Jungtinių Amerikos Valstijų „Naujojo pasaulio“ įvairių kultūrų katile Majamyje. Šie suartėjantys pasauliai sukuria leitmotyvą, kuris atsispindi daugelyje Kolasinskio darbų: identiškumo paieškos kultūrinių poslinkių sūkuryje.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.09.11  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika