apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
„(NE)ATRASTI ŠIAULIAI“

Nuotraukų peržiūra

0
Šiemet Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija jau ketvirtą kartą pakvietė menininkus dalyvauti meninių akcentų kūrimo plenere.
Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Algirdo Juliaus Greimo metais. A. J. Greimo 100-osios gimimo metinės yra įtrauktos į UNESCO Generalinės konferencijos 2016–2017 metų minimų sukakčių sąrašą. Algirdo Juliaus Greimo biografija yra glaudžiai susijusi su Šiaulių miestu, todėl Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija pakvietė menininkus dalyvauti meninių skulptūrinės plastikos akcentų plenere-konkurse, skirtame Algirdo Juliaus Greimo įamžinimui Šiaulių miesto viešosiose erdvėse. Algirdas Julius Greimas (1917 03 9 – 1992 02 27), kalbininkas, semiotikas, mitologijos tyrinėtojas, eseistas. Vienas žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas. 1929–1931 metais Algirdas Julius Greimas Šiauliuose lankė berniukų gimnaziją (dabar – J. Janonio gimnazija), 1940–1944 metais mokytojavo mergaičių gimnazijoje (dabar – Didždvario gimnazija) ir Prekybos institute.
Konkursui buvo pateikti aštuoni pasiūlymai iš Telšių, Panevėžio ir Šiaulių miestų menininkų.
Projektų vertinimo komisijoje, kurios posėdis vyko 2017 m. birželio 14 d. Šiaulių dailės galerijoje, dalyvavo Dailininkų, Architektų ir Dizainerių sąjungų nariai, Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos bei Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyrių, Šiaulių dailės galerijos atstovai.
Projektai buvo labai įvairūs – nuo provokatyvių meninių akcijų iki santūrių memorialinių akcentų. Labiausiai konkurso sąlygas ir kriterijus atitiko šiauliečių Gintauto Lukošaičio, Redos Uogintienės ir Dariaus Augulio kūrybiniai sprendimai. Daugiausiai komisijos balų surinko kūrybiškiausiai istorinės atminties įamžinimą ir meninį atraktyvumą suderinusi Gintauto Lukošaičio skulptūra. Menininkas pasirinko tradicinį bronzinį A. J. Greimo biustą, tačiau jį praturtino šmaikščiais akcentais. Tai suolą ir postamentą derinantis ansamblis. Skulptorius yra nepralenkiamas realistinės lipdybos meistras, tačiau tai jam netrukdo būti ir provokatyviu šiuolaikinio meno atstovu, todėl jo skulptūros niekada nebūna nuobodžios, jos puikiai derina meistriškumą ir žaismingumą. Tikimasi šiam kūriniui gauti vietą P. Višinskio gatvėje.
Antrą vietą užėmė Redos Uogintienės pasiūlymas sukurti medyje įsikūrusią laumę. Tai buvo A. J. Greimo mėgstamas lietuviškos mitologijos tyrinėjimų personažas. Atraktyvi, netradicinėmis priemonėmis įgyvendinta skulptūra turėtų netikėtai pagyvinti urbanistinį miesto peizažą. „Laumė“ atspindi Algirdo Juliaus Greimo semiotinius tyrimus aiškinant pasakas, liaudies padavimus ir vaizduoja pagoniškos dievybės transformaciją – paukščio (gegutės) virtimą mergina. Gegutė / Gegė – Likimo deivė. „Panašiai, kaip laimės, prisistačiusios vaikui gimstant, užfiksuoja šį įvykį, prikerkdamos jam gyvenimą, kaip pastovią būseną, taip ir Gegė savo pirmu užkukavimu – nelyginant kino operatorius staigiai sustabdydamas filmo sukimąsi – sušaldo žmonių veiklą, paversdama ją likimu: bedirbant kukavimo pagautas žmogus visą metą dirbs, gulintis žmogus visus metus bus tinginys, nevalgęs – badaus, o su pinigais užkukuotas bus turtingas...“ Algirdas Julius Greimas. Tautos atminties beieškant. Apie dievus ir žmones.
Miesto savivaldybė iš privatizavimo fondo pagal miesto kultūros plėtros programą plenerui-konkursui skyrė 17 000 eurų. Šios lėšos skirtos meninių akcentų įgyvendinimui, menininkų honorarams bei kitoms išlaidoms, susijusiomis su kūrinių pastatymu ir viešinimu. Laimėtojai paskelbti, tačiau ir toliau tikslinamos ir derinamos skulptūrų pastatymo vietos su miesto savivaldybės skyriais, menininkai turės kūrybinių rūpesčių visą vasarą. Tikimasi, kad viskas vyks sklandžiai ir jau per Šiaulių miesto gimtadienį galėsime grožėtis naujais, meniškais ir prasmingais viešų miesto erdvių akcentais.
Primename, kad 2014 metais organizuotame pirmame plenere-konkurse „(Ne)atrasti Šiauliai“ daugiausiai vertinimo balų surinko Gintauto Lukošaičio skulptūrinė kompozicija „Stipruolis Nosys“. Antrą vietą pelnė nuotaikinga Martyno Gaubo skulptūra „Mano batai“. Trečia buvo Redos Uogintienės skulptūrinė kompozicija „Angelų lietus“.
2015 m. daugiausiai komisijos narių balų surinko Gintauto Lukošaičio „Verksmas“, sulaukęs nemažai diskusijų ir skandalų. 2016 m. konkursą laimėjo Martyno Gaubo skulptūra, skirta Gerardo Bagdonavičiaus atminimui.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.09.11  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika