apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Istorijos politika ir informacinis saugumas Vidurio Europoje

Nuotraukų peržiūra

0
Diskusija: Istorijos politika ir informacinis saugumas Vidurio Europoje: ką svarbiausia turime atlikti?

Pastaraisiais metais Vidurio ir Rytų Europoje smarkiai padaugėjo bandymų perrašyti sudėtingą „kruvinųjų žemių“ (pasinaudojant žymaus amerikiečių istoriko Timothy Snyderio metafora) regiono bei atskirų jo šalių istoriją. Čia pat paminėtinas ir Rusijos Federacijos politinio elito bei jam dirbančios žiniasklaidos nuoseklus veikimas skleidžiant melagingą informaciją įvairiomis, Vidurio ir Rytų Europos visuomenėms istorinės atminties prasme svarbiomis temomis. Jautriausios istorijos politikos temos, tampančios istorinės politikos manipuliacijų ir dezinformacijos kampanijų objektu, dažniausiai susijusios su Antrojo pasaulinio karo patirtimi, Holokausto ir kitų masinių nusikaltimų atmintimi ir vertinimu. Šiame „padidėjusio jautrumo“ kontekste dažną sykį sunku atskirti nuoširdų istorinės tiesos ir faktų ieškojimą nuo istorinės atminties manipuliacijų siekiant trumpalaikių politinių tikslų. Šioje diskusijoje bandysime atsakyti į aktualiausius su istorijos politika susijusius klausimus. Kaip su istorija ir atmintimi elgiasi Vidurio ir Rytų Europos politikai? Kokių tikslų jie siekia ir kokius rezultatus dažniausiai gauna? Koks žiniasklaidos ir šiuolaikinių medijų vaidmuo formuojant istorijos politiką? Kaip reikėtų apibūdinti šiuo metu Rusijos Federacijos vykdomą manipuliavimo istorija strategiją ir taktiką? Kaip Kremlius išnaudoja skausmingus Antrojo pasaulinio karo epizodus, kiršindamas Lenkiją ir Ukrainą bei Lietuvą ir Lenkiją? Ar įmanoma Vilniaus ir Varšuvos politiniams elitams, Lenkijos ir Lietuvos žiniasklaidai bei visuomenėms dirbti kartu stiprinant savo informacinį saugumą ir tuo pat metu – išvengiant įvairių su manipuliacija istorija susijusių grėsmių? Kaip suderinti sėkmingą istorijos politiką, kuri apsaugo visuomenę nuo manipuliacijų, su atvira, istorinės tiesos ieškančia diskusija?

Diskusijos data ir laikas:
2017 rugsėjo 15 d. 17 val., Lenkijos institute Vilniuje (Didžioji g. 23, Vilnius). Diskusija vyks lietuvių ir lenkų kalbomis (su sinchroniniu vertimu).

Diskusijos dalyviai: Istorikas prof. Jan Żaryn (Lenkija), žurnalistas ir politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka, moderatorius – Lenkų diskusijų klubo narys, VU TSPMI doktorantas Marijuš Antonovič.

Diskusija organizuojama bendradarbiaujant su Lenkijos ambasada Vilniuje, Lenkų diskusijų klubu.

Prof. Jan Żaryn – istorikas, besispecializuojantis šiuolaikinės Lenkijos tyrimuose, ilgametis Varšuvos ir Kardinolo Stefano Wyszyńskio universitetų dėstytojas, daugybės knygų ir spaudos publikacijų autorius, visuomenės veikėjas. Buvo vienas iš Katalikiškojo auklėtojų susivienijimo ir „Pamirštų kareivių“ fondo kūrėjų, Nacionalinės Atminties Instituto Viešojo Švietimo biuro direktorius ir švietėjiško susivienijimo „Polska Jest Najważniejsza“ (liet. Lenkija yra svarbiausia) vadovu. Šiuo metu yra senatorius ir žurnalo „wSieci Historii“ redaktorius. Jo knyga „Polska pamięć. O historii i polityce historycznej“ (liet. Lenkiška atmintis. Apie istoriją ir istorijos politiką), išleista 2016 m., yra vienas iš svarbiausių veikalą apie Lenkijos istorijos politikos analizę ir kūrimą.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2800.05.26  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. © 2002-2018 Privatumo politika