apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Jolitos Česonytės tapybos parodoja. Po balta vėliava

Nuotraukų peržiūra

0
Jolitos Česonytės paveikslų pasaulis – kamerinis, jaukus, su juo “malonu bendrauti”. Paveikslinėje erdvėje ir drobės paviršiuje nevyksta audringos emocijų audros ar spalvinės batalijos. Tai tylios kontempliacijos, šviesių akimirkų, jaukaus buvimo su savimi ar artimu pasakojimai, papildomi poetiškomis detalėmis ir simboliais-metaforomis, daiktais, kurie ir spinduliuoja, transliuoja pagrindinį reikšminį darbo ir darbų prasminį kodą.
Kameriniame, uždarame, idilės emocija dvelkiančiame paveikslinių istorijų lauke veikiantis personažas arba jų duetai – tarsi pačios menininkės Alter ego.
Tai per tuos mąslius, didžiagalvius žmogelius autorė perduoda žiūrovams savo mintis, būsenas ir emocijas, kasdienes jautrias poetines patirtis.
Šiuose paveiksluose svarbu viskas: ir nuosaikus, kartais monochromiškas koloritas, ir detalės, daiktai supantys personažą, gyvūnėliai, glaudžiami prie krūtinės, gėlės žiedas, paukštelis, paukščio narvelis, fleita, teptukas, knyga, karoliai ar vaišėmis nukrautas stalas.
Kasdienės istorijos, paprasto buvimo istorijos, trumpos kasdienių pajautų ir iki skaudumo pajustų akimirkos grožio istorijos-miniatiūros, miniatiūros ne formato prasme, o perteikiamos emocijos, pasakojimo prasme miniatiūros – tai Jolitos sukurti, atgaivinti mono pasauliai.
Jaukus, kamerinis Jolitos paveikslų pasaulis turėtų būti patrauklus ne tik subrendusiam galerijų lankytojui, manau, kad ir kiekvienas vaikas, pažvelgęs į šiuos paveikslus čia rastų sau labai įdomiai papasakotų istorijų...
Kažkaip, net nežinodama, kad autorė daugelį metų dirba dailės mokytoja, pamaniau, kad jos kuriami darbai turėtų būti artimi ir suprantami vaikams, šmėkstelėjo mintis, kad menininkė galėtų kuo puikiausiai iliustruoti knygas dar ne visai “suaugusiems” žmonėms, tai yra vaikams.
Patrauklūs Jolitos kuriami personažai, kaip jau minėta, jos sielos dvyniai, savotiški alter ego, neleidžia suabejoti, kad dailininkė yra itin jautrus ir pastabus grožiui, akimirkos grožiui ir stebuklui žmogus, kuris tapydamas skleidžia tą grožį, žinią ir mums, žiūrovams, kuriems, taip pavargusiems nuo kasdienio skubėjimo ir rutinos, kartais taip norisi stabtelėti ir parymoti ties jaukiais, jautrios poetinės nuostatos kupinais paveikslais, trumpais pasakojimais ir tarsi apie nieką, ir apie viską!
Tad stabtelėkime ir pagalvokime apie kažką gražaus, jaukaus, žvelgdami į dideles, kiek melancholiškas, Jolitos Česonytės žmogeliukų akis…

Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
5600.07.16  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika