apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Muitinės veikla nuo 1940 m. birželio mėn. iki 1990 m. kovo 11 d.(249)

Nuotraukų peržiūra

0
1940 m. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą jos muitinės veikla buvo nutraukta. Lietuvos valstybės teritorijoje iki 1990 m. veikė sovietinės muitinės.
Eksponuojami dokumentai, nuotraukos, buvusio muitininko A. Stasiulio tremties bylos kopija bei medžiaga apie kitus represuotus muitininkus, nelegaliai leista „Kronika“ ir kiti savilaidos leidiniai, sovietinių pasieniečių ir muitininkų darbo priemonės, jų naudota metodinė literatūra, muitininko apranga.
Ekspozicija supažindina ir su sovietinės kariuomenės, omonininkų agresija prieš atkurtos Lietuvos nepriklausomybę, muitinės postų užpuldinėjimais bei tragiškais 1991 m. liepos 31 d. įvykiais Medininkų pasienio poste. Medininkų tragedijos aukų – muitininkų A. Musteikio, S. Orlavičiaus, R. Rabavičiaus, sunkiai sužeisto T. Šerno, greito reagavimo rinktinės „Aras“ pareigūnų M. Balavako ir A. Juozako, kelių policijos darbuotojų J. Janonio ir A. Kazlausko bei 1991 m. liepos 19 d. Krakūnų pasienio poste nužudyto Šalčininkų pasienio užkardos Dieveniškių patrulių tarnybos baro pamainos viršininko G. Žagunio atminimą saugo demonstruojami asmeniniai žuvusiųjų daiktai, dokumentai ir nuotraukos. Taip pat rodomi autentiški Lietuvos muitinės bei pasienio postų registracijos žurnalai, kuriuose gausu įrašų apie nuolatines agresorių provokacijas ir jų puldinėjimus.
Muitinės muziejus kviečia aplankyti ir senajame Medininkų pasienio kelio poste įrengtą muziejų-memorialą, kuriame įamžinti 1991 m. liepos 31 d. Medininkų tragedijos įvykiai. Jame eksponuojamas restauruotas vagonėlis, kuriame buvo nužudyti septyni Lietuvos Respublikos muitinės ir policijos pareigūnai.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį  |  Komentarų skaičius: 249
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  |  Skaityti komentarus


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.09.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika