apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Pabaigos ugnis

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Dea Loher
Organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras
Režisierius: Gintaras Varnas
Vaidina: Ainis Storpirštis, Elzė Gudavičiūtė, Sergejus Ivanovas, Kristina Andrejauskaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Aldona Bendoriūtė, Dovydas Stončius, Simonas Storpirštis
Kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius
Scenografas – Gintaras Makarevičius
Kompozitorius –Antanas Kučinskas
Videodizaineris – Rimas Sakalauskas
Premjeros data: 2016 m. sausio 12-13 d.
Režisierius Gintaras Varnas pristato spektaklį „Pabaigos ugnis“, sukurtas pagal žymios vokiečių dramaturgės, Lietuvoje gerai žinomos autorės Dea Loher pjesę.


D. Loher (g. 1964) yra viena garsiausių viduriniosios kartos vokiečių dramaturgių. Miunchene baigusi vokiečių kalbos ir filosofijos studijas, ji kelerius metus praleido Brazilijoje, vėliau tobulino rašymo įgūdžius Berlyno menų universitete. Jos pjesės, išverstos į daugybę kalbų, apkeliavo visą pasaulį, įskaitant Rytų Azijos ir Pietų Amerikos šalis.

2008 m. D. Loher teatro kritikai paskyrė specialų prizą už geriausią dramaturgijos kūrinį, kuriuo tapo tais pačiais metais sukurta pjesė „Pabaigos ugnis“. Kaip ir kitose autorės pjesėse, šioje išryškėja noras atskleisti sudėtingas gyvenimo aplinkybes, kuriose atsiduria iš pirmo žvilgsnio paprasti, tačiau gana dažnai visuomenės marginalams priklausantys ar į socialines paraštes nustumti herojai. D. Loher lakoniška kalba, šaltas tonas išlaiko takoskyrą tarp to, kas normalu, ir visuotinai smerkiama. Čia neegzistuoja tabu ir išankstiniai nusistatymai. Pagrindinis pjesės įvykis – 8 metų berniuko žūtis, kuri, lyg atsitiktinė teroristo susprogdinta bomba, sužeidžia visus veikėjus – vienus lengviau, kitus sunkiau, o trečius – ir mirtinai. Mirtis sugriauna veikėjų gyvenimus, jie kankinami kaltės, skausmo ir beprasmybės, desperatiškai ieško atsakymų. Šioje pjesėje dramaturgė gilinasi į šiuolaikinio žmogaus jauseną, santykius, jo gyvenimo vertę ir prasmę. „Pabaigos ugnis“ – tai simbolis, žymintis sunaikinto senojo ir turinčio atgimti naujojo gyvenimo pradžią. Tačiau, ar tai įmanoma tuomet, kai gyvenimas pasirodo pačiomis tamsiausiomis savo spalvomis, kai pasitikėjimas juo, regis, yra prarastas visam laikui, kai priešakyje – tik skaudi akistata su savimi ir beprasmiškas kelias į mirtį?

D. Loher, kurdama savo pasaulį, įdomiai ir netikėtai ieško ir randa įvairiausių kompozicijos priemonių. Ji dažnai tiesioginę kalbą dialoge paverčia trečio asmens kalba, monologais įgarsina „choro“ tekstus, kurie paprastai vadinami „vidiniais monologais“. Tie kalbiniai, stilistiniai ir kompoziciniai eksperimentai sudaro visiškai nepakartojamą autorės stilių, į kurio specifiką yra įsigilinęs režisierius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas G. Varnas. Režisierius sukūrė jau tris spektaklius pagal D. Loher pjeses: „Klaros santykius“ Rygoje, Dailės teatre (2005), „Nekalti“ (2005) Kauno dramos teatre ir „Ruzvelto aikštė“ (2008) Kauno dramos teatre. Anot G. Varno, D. Loher yra vienintelė šiuolaikinė autorė, prie kurios jis noriai grįžta. Režisieriui artimas D. Loher požiūris į šiuolaikinį žmogų ir visuomenę. „Tas žmogus visada pasimetęs, vienišas, nelaimingas, jaučiasi esąs nereikalingas, svetimas, atstumtas, bet autorė visada bus savo keistų ir pasimetusių personažų advokatė. Ji kritiška visuomenės ir politikų atžvilgiu, bet niekada – savo herojų. Tai savotiškas liūdnas šiandieninis egzistencializmas“ – sako režisierius G. Varnas.
Trukmė: 3 val.10 min.
Bilietų kaina: 9, 10, 12 €
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
3200.06.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika