apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Paroda „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“

Nuotraukų peržiūra

0
Panevėžio krašto tautodailės paroda
Balandžio 27 dieną Dailės galerijoje (Respublikos g. 3) atidaroma paroda „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“.
Tradicinė, kasmetinė Aukštaitijos regiono tautodailės meistrų rengiama paroda šiemet atsigręžia į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Valstybės atkūrimo jubiliejui skirtoje parodoje lankytojai gali išvysti tautine simbolika persmelktų kūrinių. Rengiant parodą autoriai buvo kviečiami permąstyti valstybingumo ir tautiškumo idėjas bei vertybes, savitai jas atspindėti savo kūriniuose, todėl greta tradicinės tematikos šiemet parodoje atsiranda nemažai tautinių spalvų, neretai pasitelkiamas ir Vyčio simbolis.
Kaip ir kasmet, parodoje pristatoma Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės kraštų tautodailė. Čia eksponuojama tradicinių žanrų įvairovė: kaip visada dominuoja tapyba, galerijos erdvėse vietą randa medžio drožyba, pasižyminti religine tematika, taip pat akmens skulptūra, grafika, kalvystė, šiemet pasipildžiusi didesniu skaičiumi tradicinių kryžių. Pakankamai gausi ir keramikos ekspozicija, kurioje dominuoja puodžių darbai.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į odos, veltinio kūrinius, audinius, mezginius, juvelyrinius dirbinius, karpinius, pynimus iš vytelių bei floristinius paveikslus. Siekiant susipažinti su paprotiniais menais, svarbu apžiūrėti šiaudinius sodus, verbas ir margučius.
Aukštaitijos tautodailės parodos yra rengiamos nuo 1990 metų ir kaskart sulaukia itin didelio lankytojų susidomėjimo. Po parodos dalis darbų tradiciškai yra atrenkami į Respublikinę parodą, vyksiančią Vilniuje.
Parodos atidarymo dieną, 12 val., žiniasklaidos atstovai kviečiami į spaudos konferenciją.
Dailės galerijos (įskaitant Keramikos paviljoną) bilietas suaugusiajam – 2,00 Eur; Vaikams (nuo 5 m.), moksleiviams, studentams, pensininkams, kariams – 1,00 Eur; Asmenims, turintiems tarptautinį mokinio pažymėjimą (ISIC mokinio), asmenims, turintiems tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC studento), – 0,50 Eur Neįgaliesiems, vaikams iki 5 metų, dailės mokyklų moksleiviams, studentams, mokytojams, lydintiems mokinių grupes, kūrybinių sąjungų nariams, muziejų, galerijų darbuotojams, turizmo firmų, gidų gildijos nariams, lydintiems grupes, žurnalistams – nemokamai.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.05.22  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. © 2002-2018 Privatumo politika