apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
EUROPIEČIAI

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Aischilas
Režisierius: Paulius IGNATAVIČIUS
Vaidina: Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Edmundas Mikulskis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas
Vertė - Audronė Kudulytė
KairienėVaizdas – Godos Palekaitės
Judesys – Aarono Kahno (JAV)
Garsas – Arturo Bumšteino
Šviesa – Juliaus Kuršio
Dramaturgija – Andriaus Jevsejevo
Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pristatoma režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus premjera „Europiečiai“ pagal Aischilo dramą „Maldautojos“. Dramoje pasakojama apie Danaides, kurias šalies vadovas Aigiptas nori ištekinti už savo sūnų. Nepanorusios paklusti tirono valiai, jos drauge su tėvu laivu išplaukia į tolimąją Graikiją, į Argo miestą. Argolidės karalius Pelasgas turi priimti nelengvą sprendimą – ar priimti Danaides ir stoti į kovą su Aigipto sūnumis, ar nepriimti jų, taip užrūstinant Dzeusą, bet išvengiant konflikto ir karo. Pelasgas klausia savo tautos nuomonės. „Maldautojų“ finale tauta nusprendžia priimti pabėgėles.

Premjerinio spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai ketina sušiuolaikinti antikinės tragedijos tėvu vadinamo Aischilo kūrybą, savaip interpretuoti Danajidžių mitą, kurio tik nedidelė dalis papasakota Aischilo „Maldautojose“. Yra žinoma, kad „Maldautojos“ buvo pirmoji drama iš Aischilo tetralogijos. Dviejų neišlikusių tragedijų „Danaidės“, „Egiptiečiai“ ir satyrinės dramos „Amimonė“ siužetai įkvėpė spektaklio dramaturgą Andrių Jevsejevą prakalbinti Graikiškojo Olimpo dievus moderniosios literatūros tekstais, nūdienos Lietuvos politikų išmintimi.

Ar mūsų laikais yra įmanoma europietiškoji vienybė ir solidarumas? O gal tai tik graži iliuzija? Ar mes teisūs, pabėgėlius traktuodami kaip problemą, o ne kaip galimybę? Kodėl mums taip sunku priimti kitaip mąstantį ir kitaip gyvenantį žmogų? Nevienareikšmiškus atsakymus į šiuos klausimus ir tikisi rasti premjerinio Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
6000.05.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. © 2002-2018 Privatumo politika