apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Kviečiame dalyvauti VI vaikų ir jaunimo kūrybos parodoje „Mano prakartėlė“(7)

Nuotraukų peržiūra

0
Prano Domšaičio galerija kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti VI parodoje „Mano prakartėlė“. Tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) galerijoje Klaipėdoje eksponuojama maždaug 300 dailininko kūrinių. Reikšmingą P. Domšaičio kūrybos dalį sudaro paveikslai bibliniais motyvais, tarp jų – „Piemenėlių pasveikinimas“ ir „Karalių pagarbinimas“. Piemenėlių, Trijų Karalių pagarbinimo siužetą atkartoja tradicinės prakartėlės, kurios šv. Kalėdų išvakarėse nuo seno įrengiamos šventyklose, miestų aikštėse ir namuose. P. Domšaitis turėjo sukaupęs vertingą XVII–XVIII a. prakartėlių rinkinį.

Parodos sąlygos

VI vaikų ir jaunimo kūrybos parodos „Mano prakartėlė“ tema – „Mozaikinė prakartėlė“.
Dalyvių amžius – nuo 5 iki 18 metų.
Kūriniai – prakartėlės kompozicija (plokštuminė, ne didesnė nei A4 formato lapas (29,7 x 42,0 cm), kabinama ant sienos arba pastatoma su pritvirtinta atrama, vaizduojanti tradicinius ir naujus personažus. Darbai gali būti kolektyviniai, sukurti darželio grupės, klasės, šeimos, kelių autorių ir individualūs, vieno autoriaus. Vienas autorius (kolektyvas) gali pateikti tik vieną prakartėlę.
Technika ir medžiagos – prakartėlės kuriamos ant pasirinktos plokštumos (pvz., kartono) mozaikos technika. Mozaikai gali būti naudojamos visos turimos medžiagos, išskyrus maisto produktus.
Prakartėlių laukiame iki 2016 m. lapkričio 17 d. Mūsų adresas: Prano Domšaičio galerija, Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda. Informaciją apie parodą teikia muziejininkė Rita Kauneckienė, (8 46) 410 421, el. p. menopazinimas.domsaitis@zebra.lt
Parodai pateiktas darbas turi turėti etiketę, kurioje prašome nurodyti dalyvio (-ių) vardą, pavardę, amžių, grupę arba klasę, ugdymo įstaigą ir jos adresą, mokytojos(-o) / auklėtojos(-o) vardą, pavardę, tel., el. paštą.
Pageidautina etiketėje pateiktą informaciją iki 2016 m. lapkričio 17 d. išsiųsti el. paštu domsaitis@zebra.lt su prierašu „Registracija parodai“.
Pateikdami darbus parodai, jos dalyviai visam autorių teisių apsaugos laikotarpiui neatlygintinai suteikia organizatoriams neišimtines teises atgaminti, išleisti, viešai skelbti, platinti kūrinių vaizdus ar jų kopijas Lietuvoje ir užsienyje.
Parodos atidarymas įvyks 2016 m. lapkričio 23 d., 16 val. Prano Domšaičio galerijoje. Paroda veiks iki gruodžio 22 d.
Parodos lankytojai išrinks devynias labiausiai patikusias prakartėlės. Parodai pasibaigus, balsavimo rezultatai ir lankytojų išrinktų prakartėlių vaizdai bus skelbiami Lietuvos dailės muziejaus tinklalapyje www.ldm.lt/pdg/.
Parodos dalyviams ir pedagogams bus įteiktos arba el. paštu išsiųstos padėkos.
Organizatoriai neįsipareigoja dėl parodai pateiktų darbų grąžinimo. Pasibaigus parodai, darbus bus galima atsiimti Prano Domšaičio galerijoje iki 2017 m. sausio 20 d.
Parodai pateikiamo darbo etiketėje prašome nurodyti, ar sutinkate šv. Kalėdų išvakarėse dalyvauti gerumo akcijoje ir padovanoti savo prakartėlę Klaipėdos miesto vaikų ligoninei ir senelių globos namams. Bus dovanojamos parodos lankytojų išrinktos prakartėlės.

Apie prakartėlę

Prakartėlė – Kūdikėlio Jėzaus gimimo gyvulių tvartelyje vaizdas. Visose kalbose šis žodis reiškia ėdžias (liet. – prakartas).
Prakartėlės personažai atėjo iš Šv. Rašto: Kūdikėlis Jėzus ėdžiose su šienu, Marija, Juozapas, Trys Karaliai, atkeliavę su dovanomis, angelai, piemenėliai ir gyvulėliai. Svarbiausi iš gyvulėlių buvo asilas ir jautis, nes jie pūtė šiltą kvapą į Kūdikėlį, neleisdami jam sušalti.
Europoje prakartėlės paplito viduramžiais. XIII a. Italijoje Pranciškus Asyžietis įrengė pirmą gyvą prakartėlę. XIII a. pab. buvo sukurta ir pirmoji skulptūrinė prakartėlė. Figūrėlės buvo liejamos iš vaško, gipso, drožiamos iš medžio, aprengiamos puošniais drabužiais. Prakartėlės su šventųjų ir gyvulėlių figūromis paplito daugelyje Europos šalių, šv. Kalėdų išvakarėse jos rengiamos bažnyčiose, namuose. 1982 m. pirmą kartą prakartėlė buvo įrengta šv. Petro aikštėje Vatikane.
Šiandien masinės gamybos prakartėlių galima nusipirkti parduotuvėse. Bet padaryti prakartėlę savo rankomis, kurti kartu su šeimos nariais, darželio grupe ar bendraklasiais yra daug įdomiau.

Kodėl kviečiame prakartėles kurti mozaikos technika?

Klasikinė mozaika – viena iš seniausių dailės technikų, monumetaliosios tapybos rūšis, kai vaizdas kuriamas iš įvairių medžiagų (keramikos, akmens, metalo, medžio) panašios formos nedidelių gabaliukų, sutvirtinant juos skiediniu, vašku, mastika, klijais ir pan. Paprastai mozaikos daromos ant didelių plokščių paviršių – sienų, grindų ar lubų, bet mozaika gali būti dekoruojami ir nedideli objektai. Pagalvokime, kokias medžiagas mozaikai galime rasti savo aplinkoje ir kaip iš jų sudėlioti kompoziciją su prakartėle.
Nuo 2005 m. Prano Domšaičio galerijoje įvykusios penkios „Mano prakartėlės“ parodos patvirtina, kad vaikams, jų auklėtojams, mokytojams, tėveliams nestinga kūrybiškumo ir fantazijos, prakartėlių kūrimui panaudojant įvairias medžiagas ir technikas. Tikimės, kad taip pat kūrybiškai panaudosite mozaikinį vaizdo kūrimo principą ir VI vaikų ir jaunimo kūrybos parodoje „Mano prakartėlė“ pamatysime originalias, netikėtas kompozicijas.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį  |  Komentarų skaičius: 7
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  |  Skaityti komentarus


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.09.30  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika