apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa(151)

Nuotraukų peržiūra

0
Naujojoje, ne vienerius metus kruopščiai rengtoje ekspozicijoje Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa, kuri kartu bus ir edukacijos centras, sukaupti autentiški Holokausto liudininkų prisiminimai, per stebuklą išlikusios šeimyninės fotografijos, video interviu. Realizuojant šį projektą buvo surinkta apie 1000 puslapių tekstinės informacijos, apie 6000 fotografijų, apie 60 val. video medžiagos, 5 valandos audio įrašų. Ekspozicijoje pateikiamos 47 išsigelbėjusių vaikų istorijos, 20 stendų, skirtų žydų gelbėtojams, tarp jų pasklidę istorinio konteksto stendai. Didelės apimties tekstinė ir vaizdinė medžiaga – vaikų liudijimai, istorijų aprašai, archyvinės nuotraukos ir kt. – sukaupta parodos kompiuteriniuose terminaluose.
Visą informaciją lankytojai galės išsinešti ir su savimi – šiuo metu leidžiamas diskas, kuriame besidomintys nagrinėjama tema ras pilną ekspozicijos rengėjų surinktą medžiagą, paieškos galimybę, sąsajas tarp ekspozicijos herojų.
Ekspozicijai skirta erdvė yra apie 80 kv.m., su lankytojų kambariu – beveik 100 kv.m., tad ekspozicija unikali ir vienam kvadratiniam metrui tenkančiu informacijos kiekiu. Stendų gamybos medžiagos interpretuojamos simboliškai. Mediniai stendai – tai vaikų istorijos, pasakojimai. Permatomi, šviečiantys stendai – tai savo prisiminimus pasakojantys šviesuoliai, patys gelbėtojai. Žmonių pasakojimus jungiantis istorinis kontekstas pateikiamas ant betoninių instaliacijų, inkrustuotų metalo plokštėmis. Stenduose įmontuotuose video monitoriuose pateikiami įdomiausi vaizdinės medžiagos fragmentai.
Patalpos viduryje suformuota vaiko figūrėlė tapo naujosios ekspozicijos simboliu. Figūrėlės „pilvukas“ – tai unikalus šios ekspozicijos akcentas: interaktyvus memorialas su specialiai sukurta šviesos ir garso instaliacija, skiriamas Holokausto metu nužudytų Lietuvos žydų vaikų atminimui. Jame, padėjus akmenuką, sušvinta nužudytų vaikų fotografijos ir skamba lopšinė „Štiler, štiler“, kurią, išgyvendamas karo žiaurumus, Vilniaus gete sukūrė 11 metų berniukas.
Ekspozicijos lankytojus pasitinka ir palydi Lankytojų kambarys. Jame įrengtas papildomas terminalas ilgesniam darbui ar studijavimui, suteikiama galimybė susipažinti su pačių išsigelbėjusių vaikų parašytomis knygomis ir kitais leidiniais Holokausto tema. Ekspozicijos autoriai maloniai kviečia palikti savo įrašą ar atsiliepimą lankytojų kambaryje esančioje svečių knygoje, taip pat specialiai įrengtoje lankytojų atsiliepimų sienoje.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį  |  Komentarų skaičius: 151
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  |  Skaityti komentarus


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2017.09.30  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika