apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
MINDAUGAS ČESLIKAUSKAS PASIVAIKŠČIOJIMAI. SUSTOJIMAI

Nuotraukų peržiūra

0
prasideda Mindaugo Česlikausko fotografijų paroda PASIVAIKŠČIOJIMAI. SUSTOJIMAI Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius). Atidarymas gruodžio 21 d. 17.30 val.

Kalbant apie Mindaugo Česlikausko eksponuojamus darbus verta prisiminti A. Šliogerio mintį: ,,ar nekeista: būdami kasdienybėje mes visiškai abejingai praeiname pro tūkstančius medžių, pro šimtus ant suolelio sėdinčių senių, bet beveik niekada jų nematome, ir nematome taip atkakliai, kad vis gali praeiti pro tą patį medį keliasdešimt metų ir tūkstančius sykių arba pro sėdintį ant suolelio senį irgi ištisus dešimtmečius ir ,,pamatyti" tą medį tik tada, kai vieną rytmetį išvysti tik tai, kas iš jo liko – kelmas..." (A. Šliogeris. Lietuviškosios paraštės).

Mindaugas Česlikauskas savo darbuose stengiasi išryškinti alternatyvaus laiko tėkmę. Stebi kaitą, trumpojo ir ilgojo, subjektyvaus ir objektyvaus laiko žymes. Atranda jam tinkantį tempą.

Objektas – medis, vinkšna, praėjusio šimtmečio liudininkas, per jį išaugęs, jį įveikęs, pasiekęs stabilumo ir harmonijos. Stovintis centre, subalansuojantis, stabilizuojantis, alsuojantis gyvybe, kito laiko objektas, – sako autorius.

Nėra tikslios dienos, laiko, nuoseklumo, išankstinio plano, kas jį nuveda prie objekto. Jo stabilumas sąlyginis: ėjimas prie objekto kaskart atveria unikalų, kitokį jo vaizdą. Vaizdo aplinka kinta, pradedi matyti jo gretimybes. Objekto vaizdų seka atskleidžia ir sustabdo kitokį tempą. Tačiau lokacija bei jos pasiekimo būdas – sugrįžimas į tą pačią vietą tuo pačiu keliu – yra vienintelis nekintamasis šiame projekte. Per medžio kintamumą pamatome kitą laiką. Jį sukuria šviesa – būties pagrindas tiek medžiui, tiek fotografijai.

XIX a. fotografijos metodas leidžia pajusti tą kitą laiką. Gyvenant šiame laike, bet panaudojant tikslinį įrankį – techniką – tarpininką, kuris turi ano laiko ženklą, atmintį, pasiekiama pusiausvyra. Daikto taisyklės ir lėtas procesas diktuoja priešpriešą šiam laikui. Leidžia labiau įsižiūrėti. Laikas pristabdomas jį ištempiant, sistemingai pailginant ekspoziciją. Užfiksavimas: unikalaus, netiražuojamo momento pavertimas amžinybe.

Anot Mindaugo Česlikausko, stabtelėti mums reikia nuolat. Ėjimas ir grįžimas (procesas) prie objekto nuolat atsikartoja, tuo jį tarsi įprasmindamas. Procesas virsta fotografijų ciklu.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
8800.01.17  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika