apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Organizatoriai
Festivalių kalendorius (455)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Išvarymas

Nuotraukų peržiūra

Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Didžioji salė Vilnius
2018.01.17    17:00
Pjesės autorius: Marius Ivaškevičius
Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Režisierius: Oskaras Koršunovas
Vaidina: Algirdas Gradauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Rimantė Valiukaitė, Vytautas Anužis, Monika Vaičiulytė, Ainis Storpirštis, Marius Repšys, Toma Vaškevičiūtė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gintarė Sabaliauskaitė, Tadas Gryn, Paulius Ignatavičius, Irmantas Jankaitis, Marius Čižauskas
Premjeros data: 2011 m. gruodžio 22 d.
Oskaras Koršunovas: "Tapatybės, tautinio identiteto, savasties praradimas: taip, "Išvarymas" kalba apie tai. Tačiau kur kas svarbiau ne tai, apie ką spektaklis kalba, o kada. Manau, kad teatras jau seniai turėjo pradėti kalbėti apie tikrąją mūsų laikotarpio realybę. Ši naujoji emigracija - bėgimas nuo savęs, šitas masinis "išvarymas" ir neprigijimas nė viename iš pasaulių turi nepaprastai stiprų emocinį užtaisą, kuris pasitelkus meninę ekspresiją ir teatro kalbą atvers visiškai naują teminį lauką šiuolaikiniame Lietuvos teatre."Marius Ivaškevičius: "Pjesė „Išvarymas“ yra parašyta „emigrantiškų“ istorijų – lietuvių ir kitų rytų europiečių pasakojimų, kuriuos man pavyko išgirsti Londone, pagrindu. Tačiau pjesė nepasakoja ir nedokumentuoja emigracijos, savo šalies, savo terpės palikimo ir mėginimų įsitvirtinti svetur. Tiesa, šios temos sklendžia per tekstą, jį spalvina. Tačiau pjesės pagrindu laikyčiau bandymą žvelgti ir nagrinėti tai, ką mes vadiname tapatybe. Kas ją sudaro, kaip ji funkcionuoja žmoguje, kaip glaudžiai ji siejasi su kiekvienu iš mūsų. Geriausiai ji išryškėja kitų, mums svetimų tapatybių, fone, o toks metropolis kaip Londonas – idealiausia šio reiškinio stebėjimo vieta.

Pjesės tema gimė neatsitiktinai. Iš tiesų ši idėja – tai jungtinis mano, Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir Lietuvos kultūros atašė Londone Daivos Parulskienės projektas. Realizuoti šią idėją sutikau ilgai nesvarstęs, man patiko pati tematika, be to, supratau, kad šio „kūrybinio“ tyrimo metu galiu stipriai praplėsti savo paties akiratį. Taip, beje, ir atsitiko.

Naujajame sezone Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia atrasti tikrovę. Manau, kad „Išvarymas“ į šį moto įsilieja tiesiog pažodžiui. Nes ta tikroji emigrantų realybė, kurią išgirdau, išvydau ir atskleidžiau pjesėje, yra mažai kam žinoma. Įsitikinau, kad ji visiškai nežinoma net vietiniams londoniečiams britams. Jie tokio Londono nepažįsta ir net neįtaria jį egzistuojant. Mes, gyvenantieji Lietuvoje – juo labiau. Jau dabar galiu įsivaizduoti, kad spektaklį išvydę lietuviai tvirtins, kad jų ar jiems artimų žmonių realybė ten yra visiškai ne tokia. Ir jie bus teisūs. Nes ten, svetur, yra tūkstančiai realybių ir kiekviena ji – individuali. Aš pasirinkau ir domėjausi pačiomis dramatiškiausiomis."
Trukmė: 290 min.
www.teatras.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.01.17  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. © 2002-2018 Privatumo politika