apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
APREIŠKIMAS MARIJAI

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Paul Claudel
Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Režisierius: Jonas Vaitkus
Vaidina: Vytautas ANUŽIS Nelė SAVIČENKO Dalia MICHELEVIČIŪTĖ Ainis STORPIRŠTIS Agnieška RAVDO Ineta RAULINAITYTĖ Gabrielė LADYGAITĖ Gabija URNIEŽIŪTĖ Giedrė KEDERYTĖ Elzė GUDAVIČIŪTĖ Marius MEILŪNAS Mantas BARVIČIUS Petras ŠIMONIS Pijus NARIJAUSKAS
Iš prancūzų kalbos išvertė Genovaitė DRUČKUTĖ
Scenografas — Vytautas NARBUTAS
Kostiumų dailininkė — Dovilė GUDAČIAUSKAITĖ
Kompozitorius — Algirdas MARTINAITIS
Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ
Jonas Vaitkus: „Dramoje „Apreiškimas Marijai“ veikia individualybės. Žmonės, kurie labai aiškiai gyvena ir veikia. Mes regime to gyvenimo ir žmonių tarpusavio sąveikos rezultatą.
Kai žmogus persisotina šlamšto ir organizmas jau nebepriima juslių „maisto“, tuomet jis sustoja. Ar pats organizmas pristabdo, ar nelaimė, ar liga, bet tik tuomet, kai ateina krizė, žmogus gali tai patirti. Ir tik tuomet reikia bandyti skaityti, bandyti gilintis į tokius kūrinius kaip „Apreiškimas Marijai“.
Kiekvienas žmogus patiria nušvitimus. Jis kartais gali juos pražiopsoti, manydamas, kad tai eiliniai nesusipratimai ar iškritimai iš nusibrėžto tikslinio kelio. Nušvitimas – nebūtinai pašvaistė. Tai sugrįžimas prie efemeriškumo, trapumo ir kartu visuotinumo, visaamžiškumo. Jeigu žmogų tai šiek tiek užkabina, jis pradeda jausti, vadinasi, jis gyvas, vadinasi, jis suvokia save šiame pasaulyje.

Kiekviena moteris, kuri supranta, kas yra vaiko gimimas, kuri sugeba jausti ir suvokti protu ir širdimi, kuo ji yra stipri ir ką ji reiškia šitame gyvenime, šitoje gyvasties eigoje, gali būti prilyginta Marijai.
P. Claudelis turi stiprią viziją. Akivaizdu, jam teatras reiškia nemažai. Dramoje yra ir štampų, bet jis nebijo jų naudoti. Štampai turi savo jėgą, jeigu jie gyvai ir aiškiai padaryti. Mes juk vartojame tuos pačius žodžius – „meilė“, „neapykanta“, „pyktis“. Bet svarbiausia, kokiame kontekste tie žodžiai tariami.“

Paulis Claudelis (1868–1955) – prancūzų poetas, dramaturgas, diplomatas, už savo kūrybą šešis kartus nominuotas Nobelio premijai.

Aštuoniolikmetis Claudelis patiria du didžiausius savo gyvenimo sukrėtimus: atranda Arthuro Rimbaud poeziją ir išgyvena religinį atsivertimą, nepaprastai stiprų jausmą, įtikėjimą Dievu kartą ir visiems laikams (1886 m. gruodžio 25 d. dalyvavo iškilmingose Kalėdų mišiose, religinis sukrėtimas ištiko per mišparus – vakarines mišias, vaikų chorui giedant „Magnificat“). Nuo to laiko iškyla pagrindinė visos Claudelio kūrybos tema – išganymas (le salut), nulėmusi poezijos ir tikėjimo vienybę.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.01.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2970 Privatumo politika