apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Misteris X

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: IMRE KÁLMÁN
Premjeros data: 2017.09.29
Trukmė: 3val.
Režisierius: Režisierė - VIKTORIJA STREIČA
Vaidina: MISTERIS X, jis ir Etjenas Verdjė, Grafas Anri de Šatonjė - Andrius Apšega, Ramūnas Urbietis FEDORA Verdjė - Ieva Goleckytė, Raminta Vaicekauskaitė BARONAS Gastonas de Ristuni - Kęstutis Alčauskis, Raimondas Baranauskas, Žanas Voronovas PUASONAS, barono sekretorius - Vygantas Bemovas, Dainius Bervingis TONIS Bonvilis - Martynas Beinaris, Rapolas Baranauskas MARI Letuš, cirko akrobatė - Marija Arutiunova, Ingrida Kažemėkaitė RENARAS, cirko direktorius - Jonas Lamauskas, Giedrius Prunskus KAROLINA, restorano „Žalioji papūga“ savininkė Tonio motina - Giedrė Juknevičiūtė, Raimonda Talat-Kelpšaitė PELIKANAS, restorano „Žalioji papūga“ administratorius - Dainius Bervingis, Gediminas Maciulevičius, Ramūnas Šimukauskas MAKSAS, pasiuntinukas - Vygantas Bemovas, Karolis Visockis Cirko artistai, žiūrovai, husarai, švenčių dalyviai, restorano lankytojai – choro ir baleto artistai, cirko studijos „Šypsena“ artistai.
Lietuviškas tekstas Ramutės Skučaitės
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografija - VAIDOTAS JAKUTIS
Kostiumų ir grimo dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas - DAINIUS BERVINGIS
Šviesų dailininkas - AUDRIUS JANKAUSKAS
Vaizdo projekcijos - ARVYDAS STRIMAITIS
Chormeisterė - RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Kaip savarankiška režisierė čia debiutuoja Viktorija Streiča, debiutas tai ir Vaidotui Jakučiui, sumąsčiusiam ir realizavusiam šiai operetei scenografiją jo mėgstamu „steampunk“ stiliumi, apie kurį prieš keletą metų Lietuvoje mažai kas buvo girdėjęs, o šiuo stiliumi kuriančių menininkų buvo vos keletas. Tačiau dabar šis stilius vis labiau populiarėja ne tik mene, literatūroje ar muzikoje, bet ir gyvenimo būde. Sąvoka steampunk neatsiejama nuo fantastikos žanro, kuriame dominuoja garu varomos technologijos ir kurio veiksmas dažniausiai perkeliamas į alternatyviąją Viktorijos laikų epochą arba į Jungtinių Valstijų „laukinius vakarus“. Steampunk stiliaus meno kūriniuose karaliauja senovė, persipynusi su dabartinėmis technologijomis. Tokia laikmečių eklektika skatina kūrybą, begalinę fantaziją, simbolizuoja nemirtingumą, amžinybę. Steampunk stilistikai būdingas XIX-o a. Viktorijos eros elementų perkėlimas į dabartį suteikia meno kūriniams retro-futuristinę, robotizuotą išvaizdą naudojant metalo, medienos dalis, krumpliaračius. Šį stilių elementais papildo kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė bei vaizdo projekcijų autorius Arvydas Strimaitis.

1925 m. I. Kálmánas ieškojo idėjos naujai operetei. Tuo laikotarpiu Europoje buvo itin madingos nuo revoliucijos pabėgusių rusų aristokratų istorijos, tai buvo plačiai aptariama spaudoje, Vokietijos ir Austrijos muzikiniai teatrai statė operetes apie rusų kunigaikščius, princus, caraičius. Šią tema susigundė ir Kálmánas. Drauge su libretistais ilgai galvojęs apie patogią veiksmo vietą, kur galėtų susitikti skirtingi visuomenės sluoksniai nepaisant kilmės ir titulų, kompozitorius suprato, kad tokia vieta yra cirkas. Taip gimė „Cirko princesė“, kurioje pagrindinis veikėjas buvo paslaptingasis Misteris X, o veiksmas vyko Peterburge ir Vienoje. Operetė „Cirko princesė“ sceną išvydo 1926 m. kovo 26 d. „An der Wien“ teatre Vienoje, turėjo milžinišką pasisekimą, buvo statoma ir operos teatrų scenose.
Peržvelgus šios operetės pastatymų istoriją akivaizdu, kad dažnai libretas buvo keičiamas atsižvelgiant į režisūrines interpretacijas, siužetinių linijų svarbos pasirinkimą ir panašiai. Tai darė įtaką ir operetės pavadinimui. Pastatymai, kuriuose Misteris X tapdavo pagrindine siužetine ašimi, buvo vadinami šio veikėjo vardu.
1995 m. Kaune „Cirko princesė“ buvo pastatyta pirmą kartą pagal originalų Julius Brammerio ir Alfredo Grünwaldo libretą, kuriame labai ryški rusų aristokratijos linija, daug rusiškų veikėjų. 2017 m. pastatymo variantui dramaturgė Ramutė Skučaitė apjungė keletą operetės libreto versijų, gerokai nutoldama nuo XX a. pradžioje madingo aristokratiškojo rusicizmo. Čia kilmingas jaunuolis Etjenas Verdjė dėl likimo užgaidos patenka į cirką, tapdamas pagrindiniu pasakojamos istorijos herojumi.
Todėl antrą kartą Kaune statoma ši I.Kálmáno operetė vadinama „Misteris X“.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.01.25  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika