apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
NEPRIKLAUSOMYBĖS GIESMĖS

Nuotraukų peržiūra

0
Atlikėjai
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov
ESTIJOS VYRŲ CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Mikk Üleoja
Solistai:
KA BO CHAN (kontratenoras)
VALTER SOOSALU (tenoras)
OTT INDERMITTE (baritonas)
Dirigentas MIKK ÜLEOJA (Estija)
Programoje
Pēteris Vasks – „Musica appassionata“ styginių orkestrui
Justė Janulytė – „Here at the quiet limit“ vyrų chorui ir styginių orkestrui (premjera)
Erkki-Sven Tüür – „Questions…“ vyrų chorui ir styginių orkestrui

Bilietai : 7, 10 Eur


„Nepriklausomybės giesmės“
Koncerte skambės trijų Baltijos šalių šiuolaikinių kūrėjų opusai.
Pēteris Vasksas – neseniai septyniasdešimtmetį atšventęs latvių kompozitorius, pirmąjį aukštąjį išsilavinimą įgijęs Lietuvos muzikos akademijoje. Kurį laiką jis grojo kontrabosu Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Kompozicijos studijas baigė Latvijos muzikos akademijoje, šiuo metu dirba pedagoginį darbą Rygos muzikos koledže. Jo kūrinius spausdina prestižinė vokiečių leidykla „Schott“.
Erkki-Svenas Tüüras – už dvejų metų šešiasdešimtmetį pasitiksiantis estų kompozitorius, Talino muzikos akademijos absolventas, devintajame XX a. dešimtmetyje populiarios roko grupės „In Spe“ vadovas. Vos Estijai atkūrus nepriklausomybę jo kūriniai tapo žinomi vakaruose ir atliekami tokių kolektyvų kaip Helsinkio filharmonijos orkestras, „Hilliard Ensemble“, Stokholmo saksofonų kvartetas bei Birmingemo simfoninis orkestras.
Ką tik Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate tapusios, Italijoje gyvenančios ketvirtą gyvenimo dešimtmetį įpusėjusios Justės Janulytės kūriniai kone kasmet skamba „Gaidos“ festivalyje. Ji – viena savičiausiai mąstančių Lietuvos muzikos kūrėjų, už pastarųjų metų kūrybą pristatyta Nacionalinei kultūros ir meno premijai. Muzikologė Jūratė Katinaitė teigia: „Justės Janulytės muzikinio mąstymo būdas – ilgos, lėtos ekspozicijos, laipsniškas faktūros sodrinimas; pamėgtos kanono technikos dėka didžiuliai garsų sluoksniai kuria mirgėjimo įspūdį, spalvų, šviesų, blyksnių ir raibuliavimų įvaizdžius. Muzika tarytum išnyra iš neįžvelgiamų tolių, vos pastebimai artėja klausytojo link, pagaliau persmelkia jį kiaurai, pereina visas ląsteles, išjudina atomus, paskui pamažu nutolsta, kol visai išnyksta horizonte.“
Estijos nacionalinis vyrų choras (dažnai jo pavadinimas koduojamas inicialais RAM – Riiklik Akadeemiline Meeskoor) įkurtas 1944 m. Jo įkūrėjas – legendinis estų chorvedys ir kompozitorius Gustavas Ernesaksas, kone trisdešimt metų buvęs choro dirigentu, o iki pat mirties 1993 m. – jo meno vadovu. Šiuo metu choras didžiuojasi būdamas skaitlingiausiu profesionaliu vyrų choru visame pasaulyje. Per ilgą gyvavimo laikotarpį kolektyvas atliko daugiau nei 6000 koncertų, vyrų balsai skambėjo visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje, Vakarų Europoje, Izraelyje, Kanadoje ir JAV. Choro repertuare gausu a cappella žanro kūrinių, taip pat stambios formos opusų. Savo kūrinius šiam chorui dedikavo Dmitrijus Šostakovičius, kultinis britų kūrėjas Gavinas Bryarsas ir kone visi Estijos kompozitoriai. Kolektyvo kūrinių sąraše gausybė atliktų premjerų, jam dirigavo garsiausi pasaulio dirigentai, o kolektyvo scenos partnerių sąrašo galėtų pavydėti ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės. Estijos nacionalinio vyrų choro įrašus leidžia prestižiškiausios įrašų kompanijos, o 2004 m. jų kartu su Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir merginų choru „Ellerhein“ įrašytos Jeano Sibeliuso kantatos pelnė „Grammy“ apdovanojimą.
Choro dirigentas ir dainininkas Mikkas Üleoja kilęs iš muzikų šeimos, Talino muzikos akademijos auklėtinis, į dainavimo paslaptis gilinęsis Suomijoje. Kurį laiką dainavęs prestižiniuose Estijos choruose ir su jais apkeliavęs kone visą pasaulį jis niekada neapleido dirigavimo: vadovavo Pernu kameriniam chorui, Šv. Mykolo berniukų chorui, buvo Estijos filharmonijos kamerinio choro chormeisteris. Jau šešerius metus jis vadovauja Estijos nacionaliniam vyrų chorui, yra pelnęs gausybę valstybinių apdovanojimų už pasiekimus kultūros srityje.
Vienas iš koncerto solistų – iš Honkongo kilęs kontratenoras Ka Bo Chanas. Dainavimo ir dirigavimo mokėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose, o prieš dvidešimt metų atvyko studijuoti į Estiją ir čia liko. Būdamas Estijos nacionalinio vyrų choro nariu jis neapsiriboja choristo veikla, bet dažnai koncertuoja kaip solistas, dalyvauja kamerinės muzikos projektuose
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.01.26  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika