apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Tarptautinė keliaujanti tekstilės meno paroda „AZIJA-EUROPA III“

Nuotraukų peržiūra

0
Autorius: 18 Europos ir 18 Azijos menininkų
„Azija-Europa“ – tai tekstilės meno parodos, kurioms 2009 m. pradžią davė Erny Piret. Ji taip pat buvo 2 pirmųjų parodų organizatorė ir kuratorė. Tuo pačiu metu tai buvo proga jai padėkoti japonų menininkei Kakuko Ishii už ilgą draugystę.

Dėl savo amžiaus Erny Piret teko atsisakyti šių parodų organizavimo. Aš sutikau perimti ir pratęsti jos darbą kaip organizatorė bei kuratorė, kad išsaugočiau šią gražią ir sėkmingą tradiciją bei suteikčiau Azijos ir Europos menininkams galimybę dalyvauti šioje prestižinėje parodoje.

Man tai didelė atsakomybė, kuri reikalauja ne tik daug energijos, bet ilgų darbo valandų. Tačiau nepaisant to, kad administracinis ir organizacinis darbas nėra mano stiprioji pusė, dalyvaujančių menininkų įvertinimas ir dėkingumas suteikė man didelę paskatą. Visų pirma manau, kad esu tikra menininkė.

Azijos-Europos parodų koncepcija – atskleisti Europos ir Azijos tekstilės menininkų turtingą bei kūrybingą vaizduotę per jų specifinių kultūrų prizmę.

Paroda pristato konkrečią tekstilės ir pluošto meno kūrinių viziją, kuri parodo, kad menininkai išimtinai naudoja technikas, leidžiančias jiems išreikšti save. Šis patirties, intuicijos ir išradingumo junginys dažnai lemia netikėtus bei stebėtinus rezultatus. Pasikartojančiuose judesiuose, turimose žiniose ir eksperimentams skirtame laike slypi kažkas neįtikėtino ir net stebuklingo, galiausiai virstančio meno kūriniu. Menininko viduje slypi šis laisvės momentas, kuris suteikia sinergiją kūnui ir protui. Akivaizdu, kad menininkas pasitiki savo patirtimi ir neapsiriboja šiuolaikinių meno tendencijų įtaka.

Ši paroda yra draugiško dviejų kultūrų identiteto susidūrimo ir dialogo tarp jų bei jų tradicijų tęstinumo pristatymas.

Azijietiški kūriniai yra autentiški ir jų kultūra yra jų tradicijų tęsinys, tačiau europiečiams nėra ko jiems pavydėti, nes jie taip pat gali didžiuotis savo išradingumu, įvairove ir originalumu. Tikėdama šia idėja, priėmiau tik Azijos menininkų darbus, kurie buvo atlikti tradicinėmis azijiečių technikomis.

Kiekvienas iš atrinktų Europos menininkų atliko asmeninius tyrimus, išgyveno ir ištobulino savo pasirinktą techniką, susijusią su mūsų europietiška kultūra. Jie įsisavino autentišką bei kūrybišką požiūrį, sukurdami skirtingas ir dažnai stebinančias technologijas bei medžiagas. Čia norėčiau pateikti keletą pavyzdžių. Pirmiausia norėčiau paminėti audimą ir gobelenus, o taip pat nėrinių, nėrimo, tiulio, siuvinėjimo, mezgimo, siuvimo mašina ir daugelį kitų naujų technikų.

Aš suvokiu šią parodą kaip paties meno kūrinį, į kurį aš įdėjau savo asmenybę ir savo jautrumą. Tai, žinoma, pavojingas, bet taip pat ir labai įdomus kelias.

Parodoje eksponuojami kūriniai iš 3 Azijos šalių: Kinijos, Japonijos ir Pietų Korėjos bei iš 14 Europos šalių: Prancūzijos, Belgijos, Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Čekijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos, Švedijos ir Italijos. Nepriklausomai nuo to, ar meno kūriniai kabo ant sienos, sklendžia erdvėje, guli ant grindų ar ant pakylos, kiekvienas jų pasirinktas, siekiant sukurti nuostabią harmoniją.

Entuziazmas bei noras dalyvauti šioje parodoje paskatino kelis menininkus sukurti naujus kūrinius ir šioje parodoje pristatyti juos pirmą kartą. Norėčiau nuoširdžiai jiems padėkoti! Kiti menininkai prisijungė prie parodos su svarbiausiais savo darbais, kurių asmeninė koncepcija yra daugelio metų tyrimų rezultatas.

Pirmosios dvi parodos „Azija-Europa“ buvo itin sėkmingos ne tik tarp lankytojų, bet taip pat ir tarp dalyvavusių menininkų. Ši trečioji paroda siejama su dideliais menininkų, muziejų bei tekstilės meno gerbėjų lūkesčiais.

Atsižvelgdama į apsilankymų ir „patinka“ paspaudimų skaičių mūsų tinklaraštyje bei „Facebook“ paskyroje, pastebėjau nuolatos didėjantį susidomėjimą šia paroda.

Marika SZARAZ,
Tarptautinės keliaujančios parodos „Azija-Europa III“ kuratorė
Lankymo valandos: Antradieniais-Penktadieniais 10-18 val., Šeštadieniais 10-15 val. Bilieto kaina: Suaugusiems - 2,00 EUR, Moksleiviams, studentams ir senjorams - 1,00 EUR.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.01.26  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika