apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Mokinių piešinių konkursas DVASIOS MILŽINAI KRĖVĖS KŪRYBOJE

Nuotraukų peržiūra

0
Aprašymas: Mokinių piešinių konkursas
DVASIOS MILŽINAI KRĖVĖS KŪRYBOJE.
IŠKILIAUSI PADAVIMŲ, APSAKYMŲ IR DRAMŲ PERSONAŽAI
Nuo 2018 m. vasario 16 d. iki balandžio 16 d.

Atkurtos Lietuvos Valstybės šimtmečiui paminėti Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus skelbia mokinių piešinių konkursą „Dvasios milžinai Krėvės kūryboje. Iškiliausi padavimų, apsakymų ir dramų personažai“.

Gausus Vinco Krėvės kūrybinis palikimas skirtas plačiai skaitytojų auditorijai. Prieš paimant pieštukus ir dažus į rankas, jaunesniųjų klasių mokiniams siūlome iš naujo pavartyti „Dainavos šalies senų žmonių padavimus“, apsakymų rinktinę „Šiaudinėj pastogėj“ arba apysaką „Raganius“, o vyresniųjų klasių mokiniams – istorijos dramą „Skirgaila“, orientalistinę apysaką „Pratjekabuda“, „Rytų pasakas“ arba biblinį romaną „Dangaus ir žemės sūnūs“.

Skaitant vieną ar kitą Krėvės tekstą, svarbiausias dėmesys šįkart sutelktinas į šiuose kūriniuose veikiančius personažus: kas jie tokie, apie ką mąsto, ką kalba, kokiomis vertybėmis ir kokiais troškimais gyvena, kaip atrodo, kokioje aplinkoje būna, ką veikia, su kuo bendrauja ir pan. Stebėkite, kaip rašytojas sukuria vieno ar kito aprašomo veikėjo literatūrinį portretą. Kai šis portretas jau ims ryškėti, paimkite popieriaus lapą (A3 formatas), dažus ir nupieškite labiausiai patikusį personažą tokį, kokį jį įsivaizdavote skaitydami pasirinktą Krėvės kūrinį.

Kitoje lapo pusėje pateikite šiuos duomenis: Krėvės kūrinio pavadinimas ir pavaizduotas personažas; mokinio vardas, pavardė, mokykla, klasė ir amžius; mokytojo vardas, pavardė ir el. paštas. Piešinius galima atnešti į muziejų arba atsiųsti juos paštu. Konkursas tęsis iki 2018 m. balandžio 16 d. Geriausius mokinių darbus eksponuosime muziejuje surengdami piešinių parodą, o visus dalyvius pakviesime į konkurso pabaigtuvių šventinį renginį.

Iškilusis dzūkas Krėvė yra pasakęs: „Esame didvyriška tauta ir savo siela galingi. Aš tik šitai turėjau galvoje, kurdamas „Dainavos šalies padavimus“, „Šarūną“, „Skirgailą“ ir kitus. Man buvo tik ši viena idėja... Visuomet mano tikslas buvo – dirbti Lietuvai ir dėl Lietuvos“.

Krėvės kūrybos įkvėpti, visi kartu sukurkime dvasios milžinų galeriją. Kūrybinės sėkmės!
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.02.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika