apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Leonui Bistrui skirta paroda

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: 100 metų atkurtai Lietuvai
Vasario 15 d., ketvirtadienį, 11 val. Medininkų pilyje (Medininkų k., Vilniaus r.) atidaroma paroda „Ką prarado filosofija, tą laimėjo politika“, dedikuota tarpukario Lietuvos valstybės veikėjui dr. Leonui Bistrui. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, organizatorius – Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrius.

„Medininkų pilis pasitinka tautos atgimimo jubiliejų renginiu, skirtu iškiliai asmenybei – dr. Leonui Bistrui, – sako Gintautas Terleckas, Medininkų pilies skyriaus vedėjas. – Ekponuojame jo gyvenimo blyksnius fiksuojančias unikalias istorines nuotraukas, archyvinius dokumentus, atskleidžiančius dramatišką jo gyvenimą.“
Parodoje taip pat galima pamatyti su šiuo tarpukario Lietuvos visuomenės ir politikos veikėju susijusių periodinių leidinių, šaltinių publikacijų ir knygų.

Leonas Bistras – neeilinė asmenybė. Jis buvo I, II ir III Seimų narys, I ir II Seimų pirmininkas, XII Vyriausybės ministras pirmininkas, krašto apsaugos ministras, laikinai ėjo užsienio reikalų ministro pareigas, keturių vyriausybių švietimo ministras, vienas Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderių, ateitininkas, „Pavasario“ sąjungos rėmėjas, Leono XIII fondo pirmininkas, leidėjas, publicistas, Lietuvos universiteto (nuo 1930 m. – Vytauto Didžiojo universitetas) docentas, filosofijos daktaras.

L. Bistras gimė 1890 m. Liepojoje, čia baigė gimnaziją. Studijų pasirinkimai liudija jį svarsčius, kurį kelią rinktis – medicinos, filosofijos ar kunigystės. 1921 m. Fribūro universitete (Šveicarija) apgynęs filosofijos daktaro disertaciją, grįžo į Lietuvą, pradėjo dirbti Lietuvos universitete, įsitraukė ir į aktyvią politinę veiklą. „Materialine pragyvenimo baze“ Leonui Bistrui tapo filosofija, tačiau centrinę vietą jo gyvenime užėmė politika. Filosofas Juozas Girnius L. Bistro šią biografijos dilemą taikliai apibūdino fraze: „Ką prarado filosofija, tą laimėjo politika“.

Prasidėjus sovietinei okupacijai, 1940 m. liepos 12 d. naktį L. Bistras buvo suimtas, kalintas, vėliau ištremtas, amnestuotas, vėl suimtas ir kalintas. Į Lietuvą grįžo 1954 m. ir iki mirties 1971-aisiais gyveno Kaune.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.02.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2018 Privatumo politika