apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 

Warning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /var/www/function_lib/event_functions.php3 on line 785
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Apie vėles, žemėj klajojančias

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: pasakos
Premjeros data: 2018.01.16
Trukmė: 1
Vaidina: Vitalija Mockevičiūtė, Neringa Varnelytė
muzikantai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko (folkloro kapela ,,Ratilai“)
Aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinis duetas (teatras ,,Labas“ ) nuolat stengiasi naujoviškai ir patraukliai Lietuvos teatro publikai pateikti mūsų tautos etnografinį paveldą. Jų spektakliai ,,Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ bei ,,Ribokėlis“ semiasi įkvėpimo iš etnografinių klodų ir supažindina suaugusiuosius bei vaikus su autentiškos tautosakos grožiu - nuoširdžiai, šiltai, su gyva muzika ir gera humoro doze.

Naujasis šių kūrėjų darbas - spektaklis ,,Apie vėles, žemėj klajojančias“, kuriuo spektaklio kūrybinė komanda atvers brandžiai teatro publikai (spektaklis skirtas ne vaikams) lietuvių siaubo pasakų pasaulį. Pasitelkdamos siaubo pasakas, Jono Basanavičiaus ir Norberto Vėliaus surinktas ir užrašytas mitologines sakmes, autentiškus kaimo žmonių pasakojimus bei lietuvių liaudies romansus, Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė ves žiūrovą į magišką ir kartais šiurpinantį anapusinį pasaulį. Jame atsiskleis vieno žmogaus, kuriam buvo lemta pažinti baimę, žvilgtelt į dvasių, vėlių, velnių pasaulį, gyvenimo kelionė.

Kelionės palydovai, kaip jau įprasta ,,Labas“ teatro spektakliuose, - muzikantai. Šįsyk muzikuoja Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko (folkloro kapela ,,Ratilai“).

Šiandieninėje globaliame pasaulyje, kai vis sunkiau darosi išsaugoti etnines vertybes, tautiniam identitetui puoselėti reikia išmanymo ir pastangų, nors anksčiau tai garantuodavo bendravimas su šeima ir bendruomene. Aktorė ir spektaklio kūrėja Vitalija Mockevičiūtė sako: ,,Rodydamos spektaklį pagal dzūkiškas pasakas ,,Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ Lietuvos miesteliuose, pamatėme, kad profesionalia teatrine kalba pateikiant tautinį paveldą, jis iš naujo atgyja, tampa patrauklus žmogui, pasimetusiam nuo srautu plūstančios informacijos ir popkultūros. Todėl nusprendėme toliau dirbti šią kryptimi ir pristatyti lietuviams mūsų primirštas siaubo pasakas“.

Jai pritaria kolegė aktorė Neringa Varnelytė: ,,Šis spektaklis - apie baimę kurios akys didelės, o jos nuojautos - kaip žvalgymasis po save. Pasakos tik atskleidžia pasaulio įvairovę ir nepaprastumą, o patirti siaubą ir nugalėti save kiekvienam reikia pačiam“.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.04.16  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika