apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
„Tarnaitė ponia“

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Giovanni Battista Pergolesi
Premjeros data: 2006-07-26
Trukmė: ~ 1 val.
Organizatorius: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
1 veiksmo komiška opera
Libretas Gennaro Antonio Federico
Į lietuvių kalbą vertė Vlada Mikštaitė

Muzikos vadovas Eduardas Kaniava
Dirigentas Dmitrijus Zlotnikas
Režisierius Ramūnas Kaubrys
Scenografė Marija Benetytė
Kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė

Pagrindinius vaidmenis atlieka Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Vokalinės muzikos katedros studentai (dėst.: prof. Eduardas Kaniava, prof. Valentina Vadoklienė, doc. Ramūnas Kaubrys)

Giovanni Battista Pergolesi komiška opera „Tarnaitė ponia“

Italijos Mozartas – taip dėl savo muzikos lengvumo, grakštumo, užkrečiančio paprastumo, neapsakomo grožio ir ankstyvos kūrybinės brandos vadinamas Giovanni Battista Pergolesi. Per savo trumpą gyvenimą sukūręs aštuonias operas, nemažai oratorijų, mišių, kantatų ir įvairios religinės muzikos kūrinių, jis ypač dažnai prisimenamas dėl sukurtų šmaikščių muzikinių intermedijų, kurios keliauja pasaulio muzikinių teatrų scenomis.

Rousseau ir enciklopedistai su savo sekėjais gyrė „Tarnaitę ponią“ kaip natūralios, gyvenimiškos komedijos modelį. Pergolesi muzika buvo vertinama 19-ajame ir 20-ajame amžiuje – net daugelio kompozitorių darbai buvo priskiriami jam.

Dvidešimt trejų metų batsiuvio sūnus Giovanni Draghi, vėliau savo pavardę susiejęs su gimtuoju Šiaurės Italijos miesteliu Pergola, kažin ar sapnavo, kad iš tų pokštų vėliau rasis opera buffa, pasiekusi tokią skirtingą kulminaciją Mozarto ir Rossini kūriniuose. Ir nenujautė, jog po trejų metų užsidarys vienuolyne, kad per paskutinius džiovos pakirsto gyvenimo mėnesius baigtų savo didžiausią kūrinį – oratoriją “Stabat Mater”.

Intarpai apie senbernį ir jo tarnus, kuriuos papildo įvairus muzikinis ir net baletinis kontekstas, per porą dešimtmečių aplankė daugiau nei šešiasdešimties teatrų scenas. Italas Giovanni Paisiello, Rusijos imperatorės Jekaterinos II pakviestas, aštuonetą metų darbavosi Peterburge. Greta kitų darbų jis uvertiūra, dviem arijomis ir duetu papildė seniai kape besiilsinčio tėvynainio kūrinėlį ir tokį jį parodė Carskoje Selo rūmų teatre.

Pastatymai Lietuvoje:
1970 m. Sauliaus Sondeckio vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras, režisierė Vlada Mikštaitė, solistai Teresė Chmieliauskaitė ir Juozas Malikonis.
1976 m. Lietuvos Operos ir baleto teatras; dirigentas Jonas Aleksa, režisierė Vlada Mikštaitė, scenografė Regina Songailaitė; .
1999 m. Šv. Kristupo muzikos festivalis; dirigentas Pekka Haapasalo (Suomija), solistai Asta Krikščiūnaitė ir Ignas Misiūra. .
2005 m. Lietuvos nacionalinė filharmonija; dirigentas Vytautas Lukočius, režisierius Nerijus Petrokas, solistai Milda Smalkytė ir Ignas Misiūra.
2006 m. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras; režisierius Ramūnas Kaubrys, dailininkė Marija Benetytė, kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė, dirigentas Dmitrijus Zlotnikas, choreografas Aurelijus Liškauskas.

Veiksmas vyksta Italijoje, 18-ame amžiuje

Tarnaitė Serpina (vardo reikšmė – „maža gyvatė“) tvarko turtingo viengungio Uberto namų ūkį. Tam, kad išvengtų valdingų nuotaikų, jis pareiškia ketinantis vesti. Serpina atkerta, kad ji pati bus šių namų šeimininkė.
Pirmiausia tarnaitė sugalvoja išsiaiškinti, ar ja pasitiki - apsimeta, kad pati planuoja ištekėti ir pristato „Kapitoną Trankuolį“, o iš tikrųjų persirengusį tarną Vesponę. Po susitikimo su šiurkščiu kareiviu Ubertas užjaučia ir gailisi Serpinos. Tada, kai ji pareikalauja, kad ponas sumokėtų kraitį arba vestų – Uberto pasirenka vedybas, taip paversdamas tarnaitę namų šeimininke.
Bilietų kainos ir išsamesnė informacija www.klaipedosmuzikinis.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.04.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika