apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Koncertas ant rotušės laiptų

Nuotraukų peržiūra

0
Renginys iš festivalio: Kultūros naktis 2018
APRAŠYMAS:
Kaip ir kasmet, Rotušė jungiasi prie Kultūros nakties programos ir kviečia vilniečius bei miesto svečius daugiažanriam koncertui.
Publikos numylėtieji Subtilu -Z, originalieji NIKO, klasikos mėgėjų išsiilgtoji Vilniaus kamerinė opera ir menininkų, kūrėjų ir jiems prijaučiančiųjų dievinama grupė Vandenynas Kultūros naktyje ant Rotušės laiptų!

20.00-20.30 Subtilu – Z
Subtilu-Z“ – tai kamerinis keturių atlikėjų ansamblis iš Vilniaus, išsiskiriantis unikalia savo sudėtimi, savitu atliekamos muzikos stiliumi ir netradiciniais pasirodymais.
Du akordeonai (Povilas Velikis, Dmitrijs Mihailovs), perkusija (Vytautas Švažas) ir lietuvių nacionalinis pučiamasis instrumentas tenorinė birbynė (Laurynas Vaitkus) – neįprastas derinys, kurį kolektyvo nariai išmėgino patys pirmieji.
Grupės muzikantai nuo pat susikūrimo vadovaujasi devizu groti tik tai, kas patinka jiems patiems. Taigi tikimės, kad bus smagu ir įdomu ir nepakartojama!

21.00-21.15 NIKO Kvartetas
Šiemet Kultūros nakties renginio Vilniaus rotušėje metu pasirodys Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO kvartetas. Prieš pat išvykdamas koncertuoti Strasbūre, Prancūzijos Rivjeroje ir Provanse, Vilniaus klausytojams jie pristatys koncertinės programos ištrauką, kurioje skambės originali NIKO meno vadovo, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto autorinė kūryba.
Klasikinės ir pop-roko muzikinių kultūrų derinys, aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumas, vizualiniai scenos efektai, muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO kvartetą ir jame muzikuojančius daugelio tarptautinių konkursų laureatus: Augustą Jusionytę, Dalią Simaškaitę, Juliją Ivanovaitę ir Deividą Dumčių.
Vakaro programoje skambėsianti kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muzika pastaraisiais metais sulaukia vis platesnio pripažinimo su pasaulinėmis premjeromis garsiausiose Europos koncertų salėse. Vien šių metų pradžioje apie kūrėją rašė svarbiausi tarptautiniai klasikinės muzikos leidiniai “The Gramophone” ir “The Strad”.

21.45-23.45 V. Bellini „Norma“, Vilnaius kamerinė opera
Vilniaus kamerinės operos įkūrėja Inesa Linaburgytė ryžosi šį nuostabaus grožio šedevrą prikelti ir parodyti Vilniaus publikai „Kultūros nakties“ programoje.
Rotušės rūmų fasado scena pasirinkta neatsitiktinai. Būtent šiuose rūmuose dar 1854 m. gyvavo Vilniaus miesto teatras, jame skambėjo ir operos. 1865 m. vietos kūrėjai pastatė sutrumpintą „Normos“ variantą. Visa V. Bellini opera scenoje parodyta 1872 m. Tokio vokališkai sunkaus veikalo pastatymas rodo, kad ir tuo metu Vilnius turėjo pajėgių operos solistų.
Vilniaus kamerinė opera pernai parodė G. Verdi operą „Aida“, jos pažiūrėti susirinko keli tūkstančiai žiūrovų.Šiais metais daug operos mylėtojų dėmesio tikisi sulaukti V. Bellini „Norma“. Be kita ko, opera bus atliekama lietuvių kalba, todėl žiūrovams bus lengviau sekti veikėjų poelgių ir siužeto vingius.
„Normos“ tematika aktuali ir šiandien. Kaip ir anuomet, 50 metų prieš Kristų, taip ir dabar žmogui meilė yra pagrindinis jo gyvybės šaltinis. Sudužus šiam jausmui į šipulius, žmogaus sprendimai, veiksmai gali būti pražūtingi ir jam pačiam, ir patiems jo artimiausiems. Taip nutinka ir operoje.
Norma, druidų žynė, myli romėnų prokonsulą Poljonę, atsiųstą iš imperijos centro prižiūrėti šią Galijos sritį. Juodu augina du vaikus. Apie tai nieko nežino net jos tėvas, vyriausiasis žynys Orovesas. Jis meldžia dievų atkeršyti nekenčiamiems romėnams ir prašo Normos greičiau skelbti karą. Tačiau meilė Poljonei sulaiko Normą nuo tokių veiksmų. Tik sužinojusi, kad Poljonė įsimylėjo kitą vaidilutę Adaldžisą, įniršusi skelbia karo pradžią. Vien asmeninė nuoskauda pakursto valstybinius sprendimus. Ar ne tokią ir šiandienos politiką regime visame pasaulyje – didžiulius įvykius inspiruoja subjektyvūs vadovų sprendimai.
Vincenzo Bellini operą „Norma“ atliks Vilniaus kamerinės operos kolektyvas.
Kamerinis orkestro ansamblis, kamerinis choras.
Solistai – Inesa Linaburgytė, Aistė Miknytė, Antanas Zakarauskas.

0.15-01.30 Vandenynas
Ainis Storpirštis – Vokalas, Klavišiniai
Vainius Sodeika – Vokalas, Gitara
Vaidas Maršalka – Bosas
Valdas Latonas – Būgnai
Jie čia tokie: gitaristas mėgsta seną gerą roką,bliuzą,nors pats apie save taip nesakytų,vokalistui patinka poezija,bet jei pavadini ji bardu,tai ji net nupurto,bosistas nepakenčia standartiškų melodijų,nors sieloj vokietis,vienintelis būgnininkas griežtai stato juos i ritmą ir reikalauja paaiškint ką jie visi groja ir kodėl. Taip jie keturiese pasivadinę Vandenynas,ir muzika kai groja užima nemažai minčių,jiems patiems to reikia,kad suprastų save.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.06.15  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika