apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Varžybos
0
Renginys iš festivalio: Kultūros naktis 2018
Profesionalūs futbolininkai ir šokėjai kuria magišką akistatos choreografiją – itin fizišką, bet tuo pačiu delikačią. Kupinas ironijos spektaklis kelia klausimus apie lyčių stereotipus, ribas tarp sporto ir meno. „Varžybos“ pelnė Barselonos kritikų apdovanojimą. Režisierė ir choreografė Vero Cendoya, kompozitorė – Adele Madau. Dalyvauja lietuvių muzikantai: Remigijus Rančys (saksofonas), Dominykas Grigaliūnas (saksofonas), Aurimas Rimeikis (trimitas), Jievaras Jasinskis (trombonas)Šokio trupė Cia. Vero Cendoya (Ispanija) buvo sukurta 2008 metais. Jų pasirodymuose modernus šokis yra apjungiamas su kitomis disciplinomis – tapyba, kinematografija, poezija, ar net futbolu. Trupės įkūrėja Vero Cendoya apibūdinama kaip eklektiška meno kūrėja, kurios darbuose yra sujungiama choreografija, teatras, vizualūs menai ir muzika. Kaip choreografė ji savo darbuose kelia klausimą, kokį vaidmenį turi modernus šokis šiais laikais ir kaip jis gali būti siejamas su kitomis disciplinomis. Pasak Vero Cendoya, mene nėra jokių sienų ar rėmų. Jos darbai buvo pristatyti Italijoje, Vokietijoje, Kinijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Kuboje, Taivane, Anglijoje ir Belgijoje.

Trupės Cia. Vero Cendoya pasirodymo „Varžybos“ metu sugretinami, priešinami ir lyginami du radikaliai skirtingi fiziškai ir sociologine prasme fenomenai – modernus šokis ir futbolas. Penki šokėjai, penki futbolininkai ir vienas teisėjas gatvės scenoje demonstruoja šių dviejų disciplinų panašumus ir skirtumus. Tuo pat metu tai – žmogiškųjų poreikių ir prioritetų atspindys. Aistra ir humoras, jėga ir jausmingumas, gyvuliški instinktai ir sofistikuota kova persipina žaidime, kurio varžovai rizikuoja gyvybe.
Šiame pasirodyme šokėjai futbolo aikštelėje tiesiogiai susiduria su tikrais futbolo žaidėjais.
Žmonių opiumas – futbolas – prieš modernaus šokio meną, kuris gimė vedamas pastangų pritraukti naujas auditorijas. Kodėl futbolas pritraukia mases? Ar gali modernus šokis taip pat tapti tokiu traukos objektu? Ar įvartis yra tai, kas skiria modernų šokį nuo futbolo? Ar tai yra žaidimo taisyklės, kurios futbolą paverčia labiau suprantamu ir priimtinu? Ar tai taisyklių trūkumas ir šokio laisvė yra tie dalykai, kurie atstumia didelę dalį publikos? Kultūra ir sportas: konfliktas tarp „visiems bendro sporto” ir „iškalbingojo meno”.
Šis pasirodymas yra apipinamas efektyviais garsais ir muzika, pagardintas lengvai rūgščiu humoru, kuris veda mus į klajonę tarp aistros sportui ir menui.
Pasirodymo metu žiūrovai kviečiami garsiai palaikyti komandas, reaguoti į rezultatus, teisėjo sprendimus ar futbolininkų bei šokėjų elgesį aikštelėje.

Pasirodymas pripažintas geriausiu gatvės teatro reginiu 2015 metais (Teatro kritikų apdovanojimas). Projekto režisierė – choreografė, šokėja, vizualiųjų menų kūrėja Vero Cendoya. Trukmė – 60 min.KITA INFORMACIJA:
Organizatorius: VERO CENDOYA Dance Co., VšĮ „Kiti krantai” ir „Kultūros naktis”

Rėmėjas: Coca Cola, Lietuvos kultūros taryba, LRT Kultūra
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.06.15  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika