apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Mamulės

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Asia Kotliar
Trukmė: 1.20
Organizatorius: KLAIPĖDOS ŽYDŲ TEATRAS „ŠATIL“
Režisierius: Nerijus Gedminas
Vaidina: Maja Tarachovskaja, Irina Aleksejenko ir Jelena Kogan
Ši pjesė ne apie politiką — ji apie meilę. Apie begalinę motinų meilę sūnums. Apie didelę sūnų meilę savo mamoms. Apie draugystę, apie užuojautą, apie tai, kad jeigu kam ir lemta sustabdyti karą, tai tik moterims, motinoms, nes jos negali laidoti savo vaikų.
Pjesė apie tai, kaip išgyventi ir išlikti žmonėmis, kaip nenusiristi iki buitinio nacionalizmo, kaip pakilti virš neapykantos ir pamatyti šviesą netgi ten, kur jos beveik neliko.
Įvykiai klostosi Ukrainoje mūsų dienomis. Vyksta pats tikriausias karas ir viskas susipynė šiame sūkuryje: skausmas, baimė, meilė, prisirišimas. Bombardavimo metu trys moterys, trys draugės, sėdi sename rūsyje. Tai ukrainietė Oksana, rusė Nataša ir žydė Sonia.
Moterys gyveno vienoje gatvėje, užaugo kartu ir visą laiką draugavo. Baigus mokyklą jų keliai išsiskyrė: Sonia įstojo į institutą ir tapo prekių žinove, Natalija — mokytoja, o Oksana niekur nesimokė — pagimdė berniuką. Paskui sūnus gimė Natašai, po to - ir Soniai. Visus berniukus pavadino vienu vardu — Aleksandras. Kad atskirtų kiekvieną savo vaiką, šaukdavo juos skirtingai: Saško, Saša ir Aleksas.
Taip ir gyveno jos kartu ilgus metus, padėdamos viena kitai, mylėdamos ir užjausdamos. Išaugino vaikus, išgyveno Natašos skyrybas, Sonios vyro Grišos mirtį, kartu šventė šventes, Oksanos ir Natašos sūnų vestuves. Kai mirė Sonios vyras, moteris išsiuntė savo penkiolikmetį sūnų pagal programą į Izraelį. Ten jis baigė mokyklą, universitetą, vedė.
2014 metais prasidėjo karas ir miestelis, kuriame gyveno draugės, atsidūrė karo veiksmų zonoje. Apšaudymų metu jos slėpėsi sename, bet tvirtame, dar Oksanos senelio statytame rūsyje. Rūsys buvo pritaikytas kurį laiką gyventi. Prasidėjus karui neperskiriamos draugės pradėjo pyktis, nes Saško, Oksanos sūnus, užsirašė tarnauti į Ukrainos kariuomenę, o Natašos sūnus perėjo į kitą barikadų pusę
Ko gero, trys draugės taip ir liktų priešėmis, jeigu ne meilė viena kitai, kartu užaugintiems vaikams ir Tėvynei. Ukraina — jų bendra Tėvynė ir tai, kas ten dabar vyksta, baisu ir nelabai suprantama paprastiems žmonėms, mamoms, kurios savo vaikus augino, auklėjo, tikėdamosios ramios senatvės, o dabar yra priverstos juos atiduoti karui. Ir širdį skauda kiekvienai iš mamų vienodai, kaip sako Sonia: ̤„Tai juk mūsų berniukai, mūsų sūnūs, tavo vaikai, Viešpatie! Apgink ir pasigailėk! Tegul jų rankos sudreba, kai ginklus vienas į kitą nukreips...”
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.06.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika