apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Monikos Žaltauskaitės–Grašienės projektas „Atminties uždanga“

Nuotraukų peržiūra

0
Birželio 14 d., Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, Kauno geležinkelio stotyje pristatomas tekstilininkės Monikos Žaltauskaitės-Grašienės specifinės vietos projektas „Atminties uždanga“, kurį menininkė skiria Lietuvos tremtinių atminimui.

Viešoje erdvėje atsirasiantis kūrinys turės interaktyvumo aspektą, nuorodas į tautos istorijos atmintį. Menininkė per savo kūrybą atvers lietuvių tremtinių meilės istorijas slepiančią „Atminties uždangą“.
Instaliacija susideda iš dviejų dalių: „Atminties audeklo“ ir garso takelio. „Atminties audeklo“ motyvas yra paimtas iš 2017 m. birželio 14-ąją upės slėnyje darytos fotografijos. Joje užfiksuotas lietuviškos pievos vaizdas smaliukių žydėjimo metu. Audeklą lydinčiame garso takelyje bus įrašyti skaitomi ištremtų vyrų moterims, mylimosioms, rašyti laiškai.
Projekto kryptį paskatino dvejus metus vykdomas menininkės tyrimas ir medžiagos rinkimas apie tremtinių meilės istorijas. Asmeninės istorijos, papasakotos per širdies prizmę, paskui per istorijos, kokia ji tuomet buvo, leidžia samprotauti apie individualybėje atrastą universalumą.
„Šių dviejų instaliacijos dalių sinergijos dėka gimsta nauja istorinė energija, kuri mūsų galvose atmintį paverčia jausmine patirtimi. Išgyventi istoriją, mano nuomone, yra ženkliai reikšmingiau, nei ją žinoti.“, – M. Žaltauskaitė–Grašienė.

Birželio 14 d., 18.00 val. Kauno geležinkelio stotyje vyks projekto pristatymas. Renginyje dalyvaus autorė Monika Žaltauskaitė–Grašienė, projektą pristatys menotyrininkė, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Instaliacija Kauno geležinkelio stotyje bus eksponuojama iki rugpjūčio 15 d. Vėliau kūrinys pradės kelionę traukiniais ir persikels į kitas Lietuvos geležinkelio stotis.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.06.24  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika