apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Andriaus Lygnugario fotografijų paroda „Nacionalinė ekspedicija"

Nuotraukų peržiūra

0
. LRT galerijoje (S. Konarskio 49) bus atidaryta Andriaus Lygnugario fotografijų paroda „Nacionalinė ekspedicija“, įamžinanti praėjusių metų TV projekto kelionę LDK istorijos keliais.
Parodos svečiai – ekspedicijos dalyviai Alfredas Bumblauskas, Selemonas Paltanavičius, Edita Mildažytė, Edmundas Jakilaitis, Benediktas Vanagas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

2016-aisiais unikalia kelione Nemunu per Lietuvos istoriją, gamtą ir etnografiją prasidėjęs LRT projektas „Nacionalinė ekspedicija“ po metų peržengė dabartinės Lietuvos sienas ir leidosi ieškoti Lietuvos istorijos įdomybių Baltarusijoje. Nemuno ištakose startavusi ekspedicija plaukė buvusiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėmis, ieškodama kaip kito Lietuvos ribos skirtingais laikotarpiais. Vienaip Lietuvą suvokė Nesvyžiuje įsikūrę Radvilos, kitaip – šalia Naugarduko gimęs Adomas Mickevičius, dar kitokias ribas priešė etnines lietuvių gyvenamas žemes tyrinėję XX a. pradžios mokslininkai. Kelionės pabaigoje ekspedicijos keliautojai pateko į Dzūkiją ir pažino šio regiono žmonių vaišingumą.

„Trečiajame sezone „Nacionalinės ekspedicijos“ laivai paliko Nemuno vandenis ir per simbolinę Augustavo kanalo jungtį pasiekė Lenkiją – Narevą bei Vyslą. Šiomis upėmis ėjo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės didikų prekybinis kelias į vakarus, per šiuos kraštus į Lietuvą sruvo vakarietiška kultūra. Civilizaciniai skirtumai pribloškia – atsistojus greta Vyslos stūksančių ordino pilių apima pasididžiavimas, kad sugebėjome atsilaikyti, sustiprėti ir tapti visateise Europos civilizacijos dalimi“, – sako ekspedicijos dalyvis, projekto režisierius ir fotografijų autorius Andrius Lygnugaris.

Dvejus metus trukusi „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionė Nemuno aukštupyje bei Lenkijoje pavirto beveik 50-ia LRT TELEVIZIJOS laidų, tačiau natūralu, kad tokio didelio projekto metu daugybė įvykių nutinka už kadro. Projekto režisieriaus Andriaus Lygnuragio fotografijos – žvilgsnis į ekspedicijos kūrimo užkulisius, kai filmavimo kameros išsijungdavo, o ekspedicijos dalyviai iš ekrano žvaigždžių virsdavo paprastais keliautojais. Niekur nedingdavo tik viena – begalinis troškimas sužinoti kuo daugiau.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.06.30  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-1335 Privatumo politika