apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Marijos Tūbelytės-Kuhlmann tapybos darbų paroda

Nuotraukų peržiūra

0
Birželio 12 d. 16 val. kviečiame į lietuvių išeivijos menininkės Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann (1923–2014) retrospektyvinės parodos „Kelias į namus“ atidarymą.

Lietuvių išeivijos dailininkė, rašytoja ir poetė Marija Rima Tūbelytė-Kuhlmann yra dar menkai pažįstama Lietuvos visuomenei. 1923 m. lapkričio 2 d. ji gimė Kaune, užaugo garsių tarpukario Lietuvos politikos veikėjų – Juozo Tūbelio ir Jadvygos Tūbelienės – šeimoje, kuri artimai giminiavosi su Prezidento Antano Smetonos šeima. Tūbelių šeimos statusas dar labiau išaugo 1929 m. rugsėjį, kai J. Tūbelis tapo Ministru Pirmininku ir šias pareigas ėjo beveik devynerius metus, iki 1938 m. kovo 24 dienos. Nuo mažens Mariją supo tėvų ir jų svečių pokalbiai apie politiką ir šalies ateitį, šeimoje vyravo stiprus patriotizmas. Marijos pažintis su daile prasidėjo vaikystėje, kai motina J. Tūbelienė dukters piešimo pamokoms vesti pakvietė dailininką Petrą Kalpoką. Vėliau mergaitė susidomėjo literatūra, tad užaugusi planavo studijuoti lietuvių filologiją ir tapti rašytoja. Likimo smūgiai privertė Mariją ilgam pamiršti savo svajones. 1939 m. ji neteko tėvo, o 1940 m. birželį kartu su motina buvo priversta dėl sovietų okupacijos palikti namus ir pasitraukti į Vokietiją. Vėliau, padedamos Prezidento Antano Smetonos, jos gavo JAV vizas ir 1940 m. spalį atvyko į Ameriką.

Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidėjo naujas M. R. Tūbelytės gyvenimo etapas. 1941–1944 m. ji studijavo meno istoriją Vusterio koledže, Ohajo valstijoje. 1945–1948 m. mokėsi tapybos garsiose meno mokyklose – Meno studentų lygoje Niujorke ir Korkorano meno mokykloje Vašingtone. Greitai dailininkė atrado savąjį stilių: „Mano paveikslai yra paprasti: aš primityvistė ir tapau taip, kaip matau ir kaip man patinka.“ Pirmasis dailininkės debiutas įvyko 1963 m. Portlando universitete, kur ji surengė personalinę parodą. 1967–1985 m. Marija su šeima – vyru Kurtu Kuhlmannu bei sūnumi Peteriu – gyveno Taivane ir Japonijoje, kur ir toliau tapė paveikslus bei rengė parodas. 1985 m. Marija su šeima grįžo į JAV ir įsikūrė Sent Pitersbergo mieste, Floridos valstijoje, čia ji ne tik tapė, bet ir rašė atsiminimus, kūrė noveles bei romanus.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann sukūrė daugiau nei 400 paveikslų, kuriuose tvyro ramybės ir taikos atmosfera, o turtingas ir ryškus koloritas džiugina žiūrovo akis. Ilgus dešimtmečius išgyventą tėvynės ilgesį dailininkė savo paveiksluose išreiškė kelio, vedančio į namus, motyvu. Jos sukurti peizažai, portretai bei natiurmortai buvo eksponuoti Japonijoje, Taivane, JAV miestuose, turinčiuose dideles lietuvių bendruomenes: Klivlande, Los Andžele, Čikagoje ir Sent Pitersberge. Didelė dalis jos kūrinių pasklido po platų pasaulį privačiose kolekcijose.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann savo kūryba siekė praturtinti lietuvių meno ir kultūros pasaulį, garsinti Lietuvos vardą ir tokiu būdu išsivaduoti iš garsiomis istorinėmis asmenybėmis tapusių tėvų šešėlio. 1996 m. lankydamasi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, ji išreiškė viltį surengti personalinę parodą gimtajame Kaune. Jos svajonei išsipildyti padėjo sūnus Peteris Kuhlmannas – 2016 m. jis padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui 66 paveikslų kolekciją. Paveikslus iš JAV Floridos valstijos atgabenti ir parodą parengti padėjo parodos kuratorės dr. Ingridos Jakubavičienės 2016–2017 m. vykdytas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotas projektas.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.07.08  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika