apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Prano Gailiaus kūrybos paroda "Pasimatymas"

Nuotraukų peržiūra

0
„Nuo to momento kai žmogus įsigyja mano kūrinį, jis niekuomet nebūna vienišas. Grįžkite namo po darbų, įsipilkite raudono vyno taurę, atsisėskite, pakalbėkime – juk mano kūriniuose yra mano siela, mano jausmai.“ – sakydavo menininkas.

Parodoje „Pasimatymas“ bus eksponuojama visa eilė Lietuvoje dar neeksponuotų tapybos, grafikos kūrinių ir piešinių iš skirtingų Prano Gailiaus kūrybos ciklų, kuriuos visus jis galėtų apibūdinti vienu pavadinimu – jautrūs paviršiai. Šiais metais menininkas būtų sulaukęs 90-ųjų savo gyvenimo metų, tačiau prieš tris metus, mirus Pranui Gailiui, Lietuva neteko dar vieno iš žymiausių išeivijos menininkų. Pranas Gailius, net ir didžiąją gyvenimo ir kūrybos dalį siejęs su Prancūzija, niekada neišsižadėjo savo lietuviškumo ir labiausiai vertino gimtąjį Žemaitijos kraštą. Šį kartą į Žemaitiją kviečiame ir Jus – kur atvyksta Prano Gailiaus kūryba ir kur autorius kviečia visus į pasimatymą.

__________________________
Pranas Gailius – neabejotinai vienas ryškiausių lietuvių išeivijos menininkų, 1928 metais gimęs Mažeikiuose, o paskutinius savo gyvenimo metus praleidęs Paryžiuje. Pranas Gailius mirė 2015 metais. Tai buvo vitališkos ir abstrakčios pasaulėjautos kūrėjas, dirbęs tapybos, grafikos ir skulptūros srityse. Abstrakcijos spontaniškumas jo tapyboje jungiasi su turtinga faktūra ir spalva, o dailininko jautrumas poetinio žodžio galiai įprasmintas neeilinio užmojo ir jėgos meninėmis knygomis bei grafikos lakštais. „Tai, ką išsinešiau iš Žemaitijos, visada su manimi. Mano akys vėliau išaugo prancūzų mene, architektūroje, muzikoje, bet šaltinis – jo negali pakeist!”, yra sakęs Gailius. Kintančios, nuolat atsinaujinančios jo kūrybos versmė – Paryžiaus mokykla, persipynusi su tautišku lietuviško meno palikimu.

__________________________
Prano Gailiaus kūrybos paroda „Pasimatymas“, „Ramybės galerijoje“ (Vytauto g. 35, Palanga) veiks liepos 7 – 18 dienomis. Parodos atidarymas – liepos 7 d. (šeštadienį), 18 val.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.07.18  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika