apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
„Šventasis pavasaris“

Nuotraukų peržiūra

0
Organizatorius: LOW AIR
Liepos 19 d. Valdovų rūmų kieme judesio magiją paskleis Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR. Festivalyje „Midsummer Vilnius“ nūdienos vertybių aktualijas, jų virsmą ir kaitą šokio išraiška perteiks kūrybinis choreografų duetas Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. Jie pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją, suvienydami klasikos, šiuolaikinio ir gatvės šokio elementus.

Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR legendinį Igorio Stravinskio kūrinį „Šventasis pavasaris“ naujam gyvenimui prikėlė pasitelkę profesionalią gatvės ir šiuolaikinio šokio choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę bei naujausias technines garso ir vaizdo galimybes.

Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Aukodami naikiname, aukodamiesi – naikinamės. Šis vertybių virsmas šokio judesiu ir atlikėjų energija perteikiamas ekspresyvios kompozitoriaus Igorio Stravinskio muzikos fone.

„Spektaklis pasižymi choreografinio tempo kaita: greitas perėjimas nuo vienos prie kitos šokio technikos ar stilistinio pobūdžio, itin aktyvi šiuolaikinio ir gatvės šokio sintezė. Judesys keičia judesį, vieną akimirką šiuolaikinio, kitą – gatvės", - portale „7md.lt" apie spektaklį rašė Krisitina Apanavičiūtė.

Autoriai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.

„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkeldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida ir Laurynas.

LOW AIR spektaklio „Šventasis pavasaris“ anonsas: https://vimeo.com/172585732

2016 m. už vaidmenį spektaklyje „Šventasis pavasaris“ šokėjas Laurynas Žakevičius buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui Metų šokėjo kategorijoje, o šviesų dailininkas Vilius Vilutis už spektaklio šviesų dizainą nominuotas Šviesų kūrėjo kategorijoje.
2012 metais Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR buvo pirmasis ir yra vienintelis gatvės šokio teatras Lietuvoje. Kūrėjai ir atlikėjai siekia skleisti žinią bei didinti lietuvių publikos sąmoningumą susijusį su gatvės šokio kultūra. LOW AIR atstovauja Lietuvos šiuolaikinių gatvės šokių kultūrą tarptautiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Edinburgh Fringe“ festivalis (Didžioji Britanija), šokio mugė „Internationale Tanzmesse NRW“ (Vokietija), Beijing New Dance Festival ir Dancestage Shanghai (Kinija), One Dance Week Festival (Bulgarija), Outervision (Grenlandija)ir kt. Atlikėjai rengia pasirodymus įvairiuose renginiuose Lietuvoje bei užsienio šalyse, dalyvauja meno ir mainų projektuose, šokių seminaruose bei patys juos organizuoja.

Trukmė: 48 min.
Idėja, choreografija: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius.
Atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Brigida Gruodytė, Agnietė Lisičkinaitė, Raidas Petrauskas, Marius Eidrigevičius.
Režisierius konsultantas: Vidas Bareikis
Scenografė: Šarūnė Peciukonytė
Muzika: Igoris Stravinskis
Kompozitorė, aranžuotės autorė: Lukrecija Petkutė-Dailidienė
Kostiumų dailininkė: Aistė Radzevičiūtė
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
Šviesų operatorius: Povilas Laurinaitis
Igorio Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 16-27 d
.
Festivalio „Midsummer Vilnius“ 2017 m. filmukas:
https://www.youtube.com/watch?v=N3xCtmBa8So

Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.07.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-164 Privatumo politika