apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Mėlynių festivalis 2018

Nuotraukų peržiūra

0
Aprašymas: +370 612 19482

LEKĖČIŲ „MĖLYNIŲ FESTIVALIS“ – ORIGINALIAUSIAS FESTIVALIS LIETUVOJE

Prieš 511 m. prie Šakių ir Kauno rajonų „rubežiaus“ įsikūrusiame Lekėčių miestelyje dabar gyvena apie 800 gyventojų. Liepos viduryje, lekėtiškiai kasmet mini miestelio gimtadienio šventę, jau penktus metus pradėjusią skaičiuoti naują tradiciją, jai suteiktas „Mėlynių festivalio“ vardas. Šis pavadinimas – Mėlynių festivalis – užpatentuotas 2015 m. dar prieš pradedant pirmąją mėlynių šventę.
2018 m. jau ketvritasis Mėlynių festivalis vyks liepos 21 d. , kaip visada Lekėčių mokyklos stadione. Nors šiais metais, dėl sausros, mėlynių ir nedaug, bet lekėtiškiai savo festivaliui jų tikrai prisirinks tiek kiek reikės.
Lekėčių kraštas – mėlynių kraštas: aplink miestelį vien girios, Kazlų Rūdos masyvas, kuris tęsiasi apie 50 km. Miškuose labai daug mėlynojų, šias uogas žmonės renka nuo neatmenamų laikų.
Šis renginys žmonių labai mėgstamas, festivalis kasmet pritraukia per 4000 lankytojų ir svečių iš visos respublikos. Tokį gausų lankytojų skaičių lemia itin plati, gili, profecionali ir inovatyvi festivalio programa, pristatanti įvairių žanrų, aukšto meninio lygio, profesionalius atlikėjus bei grupes, pagal kiekvieno amžių ir skonį. Nuo pat ryto vyksta įvairios sporto varžybos, festivalio taurėms laimėti, profesionalaus meno parodos, skaniausios uogienės ar pagardų konkursai, meninės ir etninės edukacinės programos suaugusiems ir vaikams, linksmos pramogos ir atrakcionai patiems mažiausiems. Šventės svečiai nemokamai gali pabandyti susikurti įvairių meninių dirbinių: piešti, pinti, drožinėti, tapyti iš šviežių mėlynių pagamintais dažais ant popieriaus ar medvilnės skiaučių, o nemokantieji piešti kurti spalvingas kompozicijas ant tekstilės spauduodami ir dar daug kt. veiklų. O kur dar mugė, siūlanti įsigyti įvairių meno, tautodailės dirbinių, kuriuos vietoje gamina, bei pristato liaudies meistrai ir nagingi žmonės. Šeimininkės ir kulinarinio paveldo puoselėtojai pasistengia paruošti ir pristatyti įvairiausių, vienetinių, rankų darbo gėrybių su mėlynėmis – arbatų, duonos, pyragų, ledų, uogienių, ledinukų, natūralių kosmetikos priemonių, hidrolatų, muilų su mėlynėmis, šiomis uogomis dažytų gaminių ir dar daug kitų grožybių bei skanėstų. Norintieji gali ragauti arba įsigyti tradicinių Lekėčių krašto šakočių ir užsirašyti į edukacinį šakočių kepimo užsiėmimą. Šventę vainikuoja įspūdingi fejerverkai ir diskoteka.
Ateityje, lekėtiškiai festivalį žada sieti ne tik su mėlynėmis, menu ir gera muzika, bet ir su ekologija, sveika gyvensena, ketina organizuoti talkas – švarinti aplinkinius miškus. Šventės organizatoriai atviri visiems puoselėjantiems kūrybiškumą, nevaržomą išmonę, norintiems įgyvendinti net pačias drąsiausias idėjas. „Mėlynių festivalis“ kiekvienais metais vis įdomesnis, originalesnis, sudominantis vis daugiau žmonių ir skleidžiantis puikią žinią apie jau šeštąjį amžių skaičiuojantį Lekėčių miestelį, jo darbščius žmones, ir, be abejonės, apie šio krašto uogą karalienę – mėlynę.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.07.22  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-9658 Privatumo politika