apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Giedriaus Alkausko poezijos knygos pristatymai - koncertai

Nuotraukų peržiūra

0
2018 m. birželio mėnesį pasirodys pirmoji Giedriaus Alkausko poezijos knyga "Keliaujantis akmuo". Leidykla - "Kauko laiptai". Redaktorius - Viktoras Rudžianskas.
***
G. Alkauskas - kompozitorius, muzikologas, kurio pagrindinės interesų sritys - rusų, britų, danų vėlyvasis Romantizmas. Vilniaus Universitete Giedrius dėsto muzikologinį kursą "Muzika ir matematika". "Keliaujantis akmuo" - debiutinė poezijos knyga.
***

Dalyvauja:

Tadas Girininkas (bosas)
Julija Sadaunykaitė (fortepijonas)

Skambės G. Alkausko dainos iš dainų ciklų "Užburtos pilys" bei "Valpurgijos naktis". Vakarą lydės Sigito Gedos, Leonardo Gutausko eilės, bei eilės iš naujosios knygos.

***

Keliaujantis akmuo - tai ne metafora! Tai apie tikrus akmenis. Akmenis riboženklius, mitologinius akmenis, girnapuses, vandens ir ugnies aukurus, akmenis - pagalves, išskaptuotus akmens dirbinius, akmenis - grimzduolius, kurie dar nematė saulės šviesos - jie giliai po žeme. Kiek toli akmenys nukeliauja, kaip greitai jie slenka? Iš kur pas juos ši - ne geležinė, o akmeninė - kantrybė? Balandžio pumpurų lėtumas yra toks greitas - kiek bebandytum pamatyti jų užgimimą, jų augimą, jų sprogimą, tai įvyksta visada netikėtai, net nespėjus susivokti. Taip, visada, deja, pavėluoji pamatyti žaliosios pūgos užgimimą. Tuo tarpu akmenų lėtumas leidžiasi būti suprastas, išjaustas, įtvirtintas. Šimtas metų - ir, žiūrėk, jau pasislinko akmenėlis per sprindį. Bet pristatomoje knygoje visada, greta keliaujančio akmens, yra ir kitas - skrendančio smėlio - motyvas. Per dieną dulkelės nukeliauja milžinišką atstumą! Dulkelių gyvenimas - be atramos, be pastovumo, efemerinis, takus gyvenimas. Tai, žiūrėk, sušlampi, esi tik purvo gniužulėlis, tai vėl lakioji padebesiais, tai kažkam į akį pataikai, tai į klumpę įkrenti, vargindamas tuo piemenėlį. Kur yra smėlio gimtinė? Kas yra smėlio ramybė? Smėlio kantrybė? Ir vis tik, akmuo ir smėlis... Kuo jie skiriasi? Niekuo! Iš kosmologinės perspektyvos - tai brolis ir sesutės. Ir pirmųjų lėtumas, gilumas, ir antrųjų greitumas, nekantrumas - tai tik mirksnis kosmologiniame, kosmogoniniame, mitologiniame vyksme.

Tad pirmoji knygos dalis "Nugrimzdusio miesto vadavimas" ir yra apie tai. Šioje dalyje - tekstai, įkvėpti lietuvių mitologijos, gamtos ir tautosakos:

Kur sutemėlėj
Girnelės mala –
Ten Būdragaidžio
Nuėjęs dvaras.

Nuklydęs tolin,
Iš stiklo, molio,
Ten Aigradėlio
Uždumtas miestas.

Šių tekstų tikslas - tai bandymas iškelti seniai nugrimzdusį miestą. Žinau, kad ši veikla nesibaigs sėkmingai - dėl išgąsčio, nežinios, baimės, nerimo, gėlos, neprotingumo. Ir vėl Aigrado miestas prasmegs, vėl Jurgaičių požemių gyventojai nebus išvaduoti, tik vaikščios aplink kalną ilga procesija mėnesienoje, vėl nepabus Kauno pilies mieganti kariuomenė, ir Vadagų piliakalnyje amžinai vaidensis, ir vėl Lokavos piliakalnyje, per saulėlaidą, pasirodys užburtoji mergelė... Taip, niekam nepavyko miesto iškelti, užburtųjų atburti, kariuomenę sušaukti, ir man nepavyks. Bet reikia bandyti! Tik tada yra prasmė:

Jei vakaras arti – tegul; ryte geriau neklysti,
Gaidgystė naktį bus, o dieną – pranašystė.

***

Antroji knygos dalis - "Pianistės klajonės". Tai tikras muzikos akademijos ir muzikantų gyvenimas. Su humoru, kaip kitaip! Atsiskaitymai, koncertai, krizės, labai reta sėkmė. Siaubinga egzaminų neviltis! Argi ne taip kartais LMTA centriniai rūmai atrodo:

Skambėjo pianinas čia.
Nūnai – tiktai vargonai,
Kai sukasi ratu nakčia
Ano pasaulio ponai.

Pirmadienis... Ir dvylikta...
Kur pradingai, jaunyste?
Aplink vien suodžiai, pelenai –
Pajuodus karalystė!

Bet būna - pasiseka! Tuomet apima egzaltacija:

Klavyras ir Mergaitė tik…
O etery – spraga…
Pratrūks šviesos arterija – –
Prisėlins pabaiga – –
Ir išsispręs Misterija……………………….

Eschatologinė tąsa:
Nustojo laikas kisti!
– – Klavyras – –
– – Eteris – –
– – Šviesa – –
Sudievu, pianiste!

Tad labai kviečiu į koncertus! Pakvieskite ir draugus, kuriems patinka muzika, poezija, tautosaka, mitologija.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.03.20  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika