apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
E.Petrauskienė „Sidabrinis sodas"

Nuotraukų peržiūra

0
VDU Botanikos sode Kaune, Kvapų naktis 2018 renginio metu, įvyks Emilijos Petrauskienės parodos „Sidabrinis sodas" atidarymas, dalyvaujant pačiai autorei.

Emilija Petrauskienė gimė ir gyvena Lietuvoje, dirba šeimos gydytoja. Fotografija menininkės gyvenimą papildė prieš daugiau kaip 10 metų. Pagrindinis tikslas tada buvo asmeninės, šeimos fotografijos, tačiau pomėgis išaugo kur kas plačiau. Dabar, naudodamas beveik vien tik analoginius metodus, Emilija Petrauskienė fiksuoja savo kasdienį gyvenimą ir kuria sidabrinį žolyną. Kai kurie „Sidabrinio sodo" serijos darbai buvo dukart eksponuoti „LensCulture" konkurso galerijoje.

„Sidabrinis sodas" - tai autorės vaikystės sode akimirkos, įšaldytos sidabre. Viskas prasidėjo nuo Emilijos Petrauskienės idėjos atkurti vaikystės sodą ir gėlynus. „Prisiminimuose toks sodas yra stebuklingas kaip sapnas - pilnas įdomių spalvingų gėlių, tarp kurių žiedų nardo vabzdžiai, kvapnių žolelių, šviesos, žaidžiančios lapuose, paslapties. Didelę dalį savo vaikystės praleidau tokiame sode. Po senomis obelimis žaisdavome su pasidarytomis lėlėmis iš nužydėjusių raganių (Clematis) ir flioksų (Phlox) žiedų." - teigia menininkė Emilija Petrauskienė. Šis projektas - tai kelionė laiku atgal, kur nebuvo skubos, laikas nebuvo minučių tikslumu, o vasaros atostogos atrodydavo amžinos. Keliantis laiku atgal iš sodo dingo spalvos, liko tik šviesa ir augalų forma, tekstūra.

Projektui autorė pasirinko senovinę šlapio kolodijus techniką - vaizdą artimą grafikai ir litografijai. Fotografuoti lėtuoju būdu, kartu ieškant klasikinių, herbariumams būdingų kompozicijų. Tai yra tęstinis projektas, kurio metu Emilija Petrauskienė kuria sodą ne tik sidabre, bet ir už lango, fotografijomis kolekcionuodama ir kataloguodama savo turimus augalus. Parodoje pateikiamos fotografijos - tai skaitmeniniai atspaudai iš šlapio koloidijaus negatyvų.

Emilija Petrauskienė 1981 m. gimė Vilniuje ir baigusi medicinos studijas dirba šeimos gydytoja. Menas ir vėliau fotografija visuomet buvo autorės domėjimosi sritys greta medicinos studijų ir darbo. Pradėjusi fotografuoti prieš daugiau nei 10 metų, E. Petrauskienė mokėsi pati ir kartu su bendraminčiais socialiniuose tinkluose. Gilintis į fotografiją paskatino gražaus asmeninio šeimos albumo siekis, tačiau domėjimasis, ypatingai analogine fotografija, nuvedė gilyn. Šiuo metu Emilija Petrauskienė fotografuoja bei daro atspaudus daugiausia analoginiu būdu. 2017 metais Lens Culture rengtuose "Emerging Talent" ir "Exposure" konkursuose buvo pastebėti ir įkelti į konkurso galeriją du darbai iš "Sidabrinio sodo" serijos. 2018 metų "Sony" fotografijos atvirajame konkurse fotografija "Tulpė, balta" buvo nominuota natiurmorto kategorijoje. Fotografė taip pat pateko tarp "Debiutas 2018" konkurso nominantų.

Parodos lankymo laikas kasdien nuo 9 iki 20 val. (kasos dirba iki 19 val.) .

Ekspozicija įsikūrusi VDU Botanikos sode, Kaune, pasitiks vos tik įžengus, prie tiltelio. Parodos lankytojai kviečiami įsigyti botanikos sodo lankytojo bilietą, taip prisidedant prie botaninių augalų priežiūros ir plėtros. (Bilietų kainos - vaikai nuo 6 m., lankytojai su lengvatomis – 1 eur., suaugusieji – 3 eur., šeima – 6 eur., vaikai iki 6 metų - nemokamai.)

Paroda veiks 2018 m. iki spalio 31 d.

Festivalį „Kaunas Photo" iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba, Kauno miesto savivaldybė, „Epson". Partneris: VDU Botanikos sodas, Kvapų naktis 2018
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.03.20  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika