apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
„Postmodernizmo aukoms atminti. Introspektyva III“

Nuotraukų peržiūra

0
Liepos 5 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) paroda „Postmodernizmo aukoms atminti. Introspektyva III“.
Parodoje „Postmodernizmo aukoms atminti“ Klaipėdos publikai pristatoma Gintaro Znamierowskio ir Donato Srogio 1988‒1994 m. vystyta nihilistinė veikla, kurią šiandien kiek supaprastindami apibūdiname kaip konceptualizmą. Dažnai Znamierowskio ir Srogio veikla dar vadinama „Lazdynų konceptualizmu“, kadangi didžioji dalis šios veiklos vystėsi būtent dabartinių Vilniaus mikrorajonų ‒ Lazdynų ir Bukčių teritorijose, kurias tuo metu užėmė dykvietės. Znamierowskio ir Srogio veikla balansavo nuo „akcijų gamtoje“ dokumentavimo, iki konceptualių piešinių, objektų ir koliažų.
Tačiau kita vertus, Znamierowskio ir Srogio „konceptualizmas“, skirtingai nei dauguma to meto gana pozityviai, optimistiškai orientuotų avangardinių meninių iniciatyvų, buvo perdėm ciniškas, demonstratyviai lėkštas ir, kas svarbu, buvo žaidžiama (post)sovietine estetika, sovietiniu folkloru ir tyčiojamasi absoliučiai iš visko. Be to, buvo neslepiama ir sovietinės Rusijos pogrindinio konceptualizmo įtaka ‒ nebuvo lietuviškam (naujajam) menui būdingo seilėjimosi, sentimentalaus trydaliojimo, pretenzijų į gilias (dažniausiai iš tikrųjų labai lėkštas) prasmes ir t. t. Šios savybės naujojo pozityvaus lietuvių avangardinio meno fone Znamierowskį ir Srogį, žinoma, pavertė autsaideriais. Tačiau būtent todėl jų konceptualizmas iki šių dienų išliko toks šviežias, gaivus, nepriekaištingai ir negailestingai bukas!
2010 m. Jono Meko vizualiųjų menų centre buvo atidaryta gana išsami „Lazdynų konceptualizmo“ retrospektyva/introspektyva. Ši ‒ trečioji, kiek kuklesnė, atidaroma po nemažo tarpo, kurioje pateikiama „Lazdynų konceptualizmo“, šiandien jau laikomo ne tik Lietuvių konceptualaus meno aukso fondo dalimi ‒ esmė.
Pavadinimą „Postmodernizmo aukoms atminti“ sugalvojo Gintaras Znamierowski, dedikuodamas šį pavadinimą visiems (skirtingai nei jie su Srogiu), sužlugdytiems vadinamojo postmodernizmo, suvirškintiems, paverstiems surogatais šiuolaikinių meno centrų, praradusiems paskutinius orumo ir kūrybiškumo likučius, vergaujantiems meno mugėse, bienalėse ir t. t. menininkams ir menininkėms.
Paroda veiks iki liepos 27 d. Parodos kuratorius ‒ Kęstutis Šapoka.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
6000.03.22  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika