apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Už jūrų marių

Nuotraukų peržiūra

0
Ar gali jūra banguoti uždaroje erdvėje? Jaunosios kartos menininkas Donatas Linkus įrodo, kad taip. Liepos 10 d. pristatytoje pirmojoje personalinėje parodoje menininkas „SHSC/ŠČ“ galerijos erdvėje įkūrė butaforinę jūra, kuri ritmingai banguoja ir kviečia mintimis nusikelti už jūrų marių.

Meninės instaliacijos įrengimas pareikalavo ir architektūrinių, ir inžinerinių žinių. Atviroje 350 kv.m. galerijos erdvėje D. Linkus išdėsti 29 vienodo dydžio lengvo audinio lakštus, kurie sukabinti ir suvesti į galerijos centrą. Instaliacijos veikimą kontroliuoja erdvės centre integruotas variklis, kuris sukasi ir reguliuoja audinių bangavimą. Parodos dalyviams susidaro įspūdis, kad jūra – išties banguoja.

Pats autorius savo darbu nori kalbėti ne tik apie save, bet ir apie visuomenei aktualius klausimus. Vilniaus Gedimino technikos universitete baigęs architektūros studijas D. Linkus kurį laiką gyveno emigracijoje, tačiau 30-metis vyras nuspręndė grįžti į Lietuvą ir savo idėjas realizuoti čia.

„Jūros butaforija kuria galimybę jaustis žaidžiačiu vaiku, tačiau čia pat šiam pasakiškam bangavimui oponuoja viską reguliuojantis mechanizmas, kuris priverčia mintimis grižti į kasdienybe. Tokia kova tarp instinktyvaus suvokimo ir vėliau sugrįžtančio loginio mąstymo ir kuria terpę kūrinio interpretavimui“, - instaliaciją aiškino D. Linkus.

Šiuo metu D. Linkus studijuoja Vilniaus Dailės akademijoje skulptūros magistro studijas ir tikina, kad šiuolaikinis požiūris į vaizduojąjį meną padeda išlaisvinti vidines svajones, atsakyti į sau rūpimus klausimus.

D. Linkaus kūryboje dažniausiai komponuojami kinetinės skulptūros ir instaliacijos elementai. Kūriniuose dažnai naudojama butaforija tampa kūrinio suvokimo pradiniu tašku, žiūrovui suteikdama galimybę būti vaiku: svajoti, nusikelti į vietą ar laiką, kur viskas yra įmanoma.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2018.07.30  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika