apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
RŪTOS. Pasipasakojimų ir pasidainavimų susitikimas

Nuotraukų peržiūra

0
Vasario 16 - ąją, Valstybės atkūrimo dieną Pojūčių teatro įkūrėja Karolina Žernytė ir “Sen Svaja”, “Laiminguo” narė ir sutartinių ratų subūrėja Agota Zdanavičiūtė kviečia į sutartinių giedojimo ir istorijų pasakojimo ratą „RŪTOS“. Šis susitikimas galėtų tapti savotišku stiprybės ritualu, per bendrą giedojimą priartinti mus prie prosenelių ir prie mūsų pačių stiprybės. Sukursime jį patys, išdrįsdami didžiuotis paprastomis, bet stipriomis moterimis. Mintimis sodinsime atminimui rūtų darželį.

Kviesime vakaro dalyvius kalbėtis, pasakotis, dalintis ir giedoti.
RŪTOS – tai sutartinių giedojimo ir istorijų pasakojimo vakaras, skirtas pagerbti herojėms moterims – mūsų mamoms, močiutėms, prosenelėms. Mūsų istorijoje užfiksuota daugybė didvyrių – karių, partizanų, politikų ir kultūros veikėjų – vyrų, ne vienas paminklas pastatytas ir nežinomiems kariams. Tačiau tam, kad tauta išliktų iki mūsų dienų, daug paaukojo ir moterys. Dažniausiai jos negalėjo atvirai demonstruoti didvyriškumo, privalėjo apsimetinėti, slėpti brolius, tėvus, mylimuosius. Jos augino vaikus, mokė, stengėsi išgyventi, kad išsaugotų žuvusiųjų atminimą. Kviečiame susiburti ir prisiminti, papasakoti savo šeimos istorijas, arba tiesiog pagiedoti sutartines, siunčiant linkėjimus prosenelėms.

DĖMESIO! LABAI KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI. ŠVENTĘ SUKURSIME TIK TADA, JEI KALBĖSIMĖS IR DALINSIMĖS ISTORIJOMIS. Jei turite pasakojimą apie mamą, močiutę ar prosenelę ir norite ją paminėti, siųskite jos NUOTRAUKĄ ir TRUMPĄ PASAKOJIMĄ adresu pojuciuteatras@gmail.com, tema – RŪTOS. Galite atsinešti nuotraukų ir istorijų ateidami. Susibūrimo metu pakviesime pasipasakoti arba, jei leisite, paskaitysime už jus. Šios istorijos gali tapti didesnio projekto dalimi.

Renginio kūrėja Karolina Žernytė: “Kalbėti apie paprastų moterų didvyriškumą mane paskatino Elenos Garnevičienės, buvusios partizanų ryšininkės, meilės istorija. Ji papasakojo apie svajonę pasodinti rūtų ant mylėto partizano kapo, tačiau niekada jo nerado. Pasak jos, daugybė karo meto meilės istorijų taip pasibaigė – moterys išgyveno, iškentėjo ir išsaugojo atminimą, nešiodamos su savimi ne tik šilumą, bet kaltę ir graužatį, kad po jų nieko neliks. Nebuvo kur darželio pasodinti. Šitos moterys ir jų mylėtieji prikėlė manyje kažkokį naują, tikrą ir nuoširdų patriotiškumą. Šiandieninėje mūsų kalboje net nebevartojama arba pašiepiama “meilė tėvynei” staiga pasirodė apčiuopiama ir labai žmogiška. Aš noriu pasodinti tas rūtas, kurias išnešiojo mūsų močiutės, tetos, prosenelės, išgyvenusios karo žiaurumus. Noriu tikėti, kad aš ne viena, ir kad atsiras daugiau nepasakotų istorijų.”

DALYVAVIMAS NEMOKAMAS.

Susitikimas vyks Valstybės pažinimo centro skaitykloje.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.16  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika