apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Meilė po guobomis (N-14)

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Eugene O'Neill
Premjeros data: 2015 m. gruodžio mėn. 6 d.
Trukmė: 1 val. 50 min.
, Vienos dalies drama
Organizatorius: Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Režisierius: Paulius Ignatavičius
Vaidina: Juozas Bindokas, Jūratė Budriūnaitė, Rolandas Dovydaitis, Anicetas Gendvilas, Dalius Jančiauskas, Aidas Matutis
Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www.ticketmarket.lt ir teatro kasoje.

Premjera!
Judžinas Onilas – net keturių Pulicerio premijų laureatas (1920, 1922, 1928, 1957) ir pirmasis Amerikos dramaturgas įvertintas Nobelio premija (1936) „už įtaigumą, nuoširdumą ir jausmų gelmę dramos kūriniuose, naujai atkuriant tragedijos žanrą“.

„Meilė po guobomis“ (1924) – skandalingoji Onilo pjesė, tik pasirodžiusi gerokai papiktino Amerikos auditoriją vaikžudystės, keršto ir kraujomaišos temomis, dėl ko spektaklis iš pradžių buvo pasmerktas kaip amoralus. Klasikinį meilės trikampį Onilas pasiskolino iš graikų mito apie Dzeuso žmoną Fedrą, bandžiusią suvilioti dorąjį posūnį Ipolitą. Atstumta Fedra iš keršto nusižudė, palikusi laišką esą Ipolitas bandė ją suvilioti. Pasipiktinęs tėvas Dzeusas paprašo Poseidono nublokšti Ipolitą nuo pakrantės uolos. Pagrindinė herojė Abė, pagimdžiusi kūdikį mylimam posūniui, susijusi ir su Medėja, iš keršto nužudžiusia savo vaikus.

Ši trijų dalių pjesė, pripažinta vienu XX a. Amerikos dramaturgijos brandžiausiu kūriniu, Lietuvoje buvo pastatyta tik kartą – 1979 m. Šiaulių dramos teatre (rež. Regina Steponavičiūtė).

Dabar „Meilė po guobomis“ grįžta į Šiaulių sceną, tačiau sąsajų nei su antika, nei su laukiniais Amerikos Vakarais ieškoti nereikėtų. Spektaklyje – šiuolaikinio jauno žmogaus vidinis konfliktas, nes jis bando gyventi ne savo, kitų primestą gyvenimą.

Režisierius Paulius Ignatavičius:

Iš jauno žmogaus daug ko nori motina, daug ko nori tėvas, daug ko nori visuomenė. Dažnai mes net nesusimąstome, kad darome tam tikrus darbus vien dėl to, kad norėtume kažką įrodyti kitiems, ar dar dažniau, kažką įrodyti sau. Juk tai absurdiška. Aš sakau drąsiai ir garsiai: gyvenime mes niekam nesam skolingi – nei tėvams, nei visuomenei, nei religijai. Mes niekam nieko neturime įrodyti. Deja, tai suvokia nedaugelis žmonių. Jauną žmogų dažnai užgriūna kitų lūkesčių lavina. Mūsų gyvenimas pilnas taisyklių ir normų, kurių neva reikia laikytis, kitaip – būsi atskirtas nuo sociumo.

Velniop tai. Išsilaisvinkim. Neleiskim aplinkai daryti iš mūsų sau patogių produktų. Išdrįskim gyventi iš esmės, pagal tai, kaip šaukia mus mūsų vidinis balsas. Išgirskim savo širdies balsą, išgirskim slapčiausią geismą, sklindantį iš sielos gelmių. Ir nebijokim elgtis taip, kaip norime mes patys, tiksliau mūsų gelmė, mūsų praraja, mūsų širdis.

Būtent apie tai yra šis būsimas spektaklis. Apie jauno žmogaus tragediją, žmogaus, kuris nesugebėjo išsilaisvinti iš jį supančiojusios mirusios motinos ir gyvo tėvo, kieto kaip uola. Spektaklis apie geismą, pražudžiusį žmogų, kuris nesugebėjo įsiklausyti į savo slapčiausią giluminį sielos riksmą ir pasielgti visiškai priešingai nei iš jo norėjo mirusi motina ar gyvas tėvas. Tai spektaklis apie žmogų, nesugebėjusį pripažinti savo šešėlio, tos neva visų įvardijamos „juodosios“, „nuodėmingosios“ pusės, ir dėl to nukentėjusį. O mes turime pažinti šią savo pusę, jei norime gyventi harmonijoje su savimi. Turime sugyventi su savo šešėliu, kitaip vieną dieną jis mums atkeršys. Mes turime pripažinti, kad esame nuodėmingi ir klystantys, kitaip mums atkeršys mūsų „tamsioji“ pusė, jei mes jos vengsime.

Būsimas spektaklis – tai lyg ištroškusių geismo sielų kliedesys, lyg aistros apakintų širdžių sapnas, kuris baigiasi tragedija, nes tos širdys tam geismui, tai aistrai buvo nepasiruošusios, per daug jose buvo įsišakniję pavydo ir nepasitikėjimo medžiai, per stipriai Ebinas, Keboto sūnus, buvo įsikabinęs į bambagyslę, jungiančią jį su motina ir tėvu, tos širdys dar bijojo gyventi. O tai visų baisiausia.
12 €, 10 €, su nuolaida - 8 €
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.04.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika