apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Zigmars LIEPINŠ „Paryžiaus katedra“

Nuotraukų peržiūra

0
Premjeros data: 2005-08-19
Trukmė: 3 val.
Organizatorius: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
3 veiksmų opera-melodrama
Libretas Kaspars Dimiters
pagal Victor Hugo romaną
Į lietuvių kalbą vertė Ramutė Skučaitė

Dirigentas Dmitrijus Zlotnikas
Režisierius Ramūnas Kaubrys
Scenografas Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė
Choreografas Aurelijus Liškauskas
Chormeisteris Vladimiras Konstantinovas

Z. Liepinš – vienas ryškiausių, net skandalingiausių šiuolaikinių Latvijos kompozitorių. Populiarumu savo šalyje ir už jos ribų gali varžytis tik su savo tėvynainiu Raimondu Paulu.

Zigmars Liepinš gimė 1952 m. spalio 14 d. Liepojoje, muzikų šeimoje. Pirmąsias dainas sukūrė dar būdamas septyniolikos metų, o po studijų Latvijos valstybinėje konservatorijoje Z. Liepinš tapo aktyviu įvairių popmuzikos ir roko grupių bei ansamblių nariu, jų instrumentalistu bei dainų autoriumi ir atlikėju. Jau 1980-ųjų pradžioje Z. Liepinš sukurtos dainos pasiekė populiarumo viršūnę ir tapo hitais. Nuo tada prasidėjo jaunojo kompozitoriaus kūrybinė karjera, lydima apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose šlagerių festivaliuose.

Kompozitorius savo kūryboje neapsiribojo vien estrados žanru, iki šiol tebekuria muziką kino filmams ir teatrų pastatymams. Kūrybinę Z. Liepinš veiklą teatro srityje vainikavo roko operos „Lačplesis“ (pastaroji Latvijoje atgimimo laikotarpiu tapo tikru politiniu manifestu) bei operos „Iš rožės ir kraujo“ ir „Paryžiaus katedra“.

„Paryžiaus katedros“ premjera Rygos operos teatre įvyko 1997-ųjų balandį, Kvazimodo vaidmenį atliko ir Lietuvos publikai žinoma Latvijos popmuzikos žvaigždė Rodrigo Fominas. Opera Rygoje su didžiuliu pasisekimu suvaidinta beveik šimtą kartų. Už šios operos sukūrimą Z. Liepinš apdovanotas Didžiuoju Latvijos muzikos prizu, įvertintas Latvijos trijų žvaigždžių ordinu.

„Paryžiaus katedros“ sėkmę lėmė ne tik originali ir patraukli muzikinė operos kalba, bet ir vieno žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoro Hugo romano ilgaamžiškumas bei šlovė. Akivaizdu, kad Z. Liepinš stipriai paveikė V. Hugo romantinė estetika, paremta kontrastų teorija ir išreiškianti pasaulyje bei asmenybėje esančias priešybes: grožį ir bjaurumą, gėrį ir blogį, dieviškąjį ir žvėriškąjį pradus.

Spektaklyje intriguoja Kvazimodo vaidmens atlikėjai – Lietuvos estrados žvaigždės Edmundas Kučinskas ir Deivydas Norvilas (Deivis). D. Norvilas jau yra tapęs savotišku Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šiuolaikiškumo simboliu, o E. Kučinskas šiuo vaidmeniu pirmąkart sėkmingai debiutavo teatre. Lemtingosios Esmeraldos, meile kuriai suliepsnoja kupriaus širdis, vaidmenį „Paryžiaus katedroje“ atlieka puikiai žinoma mūsų teatro solistė Rita Petrauskaitė, o sudėtingą, ryškų ir dramatišką Frolo vaidmenį – bosas Artūras Kozlovskis. Įtaigiai vaidmenis kuria ir kiti publikos mėgstami Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai – Valerija Balsytė, Mindaugas Gylys, Dalia Kužmarskytė, Aurelija Dovydaitienė, Šarūnas Juškevičius, Viačeslavas Tarasovas, Kęstutis Nevulis, Loreta Ramelienė.

Miestiečiai, ubagai, vagys, šlubiai, neregiai, aktoriai, sargai, budelis, kardinolas ir jo svita – teatro choro dainininkai ir baleto šokėjai.
Bilietų kainos ir išsamesnė informacija www.klaipedosmuzikinis.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.04.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika