apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
"Sniego karalienė"
Vaikams  - vaikams

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Nijolė Indriūnaitė (pagal H.Ch.Anderseną)
Premjeros data: 2014 m. vasario 1d.
Trukmė: 50 min.
Spektaklis vaikams
Organizatorius: Vilniaus teatras "Lėlė"
Režisierius: Nijolė Indriūnaitė
Vaidina: Edita Zėčiūtė, Šarūnas Datenis, Erika Gaidauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Sigita Mikalauskaitė
Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė" – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, Anderseno pasakoje slypi bet kuriai jaunųjų žiūrovų kartai aktualūs klausimai: kas sudaro tarpusavio santykių pagrindą; kur slypi viltis, tokia reikalinga siekiant sukurti naują bendravimo kokybę? Pagrindinių pasakos veikėjų – Gerdos ir Kajaus – istorijoje minėti klausimai iškyla, kai vaikai netenka gebėjimo nuoširdžiai išklausyti vienas kitą, praranda dėmesingumą artimo abejonėms ir skausmui. Gerdos kelionė į Laplandiją – Sniego karalienės šalį, siekiant rasti ten savo draugą ir sugrąžinti jį namo – tai, anot Nijolės Indriūnaitės, „tikėjimo, meilės puoselėjimo vidiniame vaiko pasaulyje" kelionė.
„Žodyje „tikėjimas" matome užkoduotą nuorodą konkrečiam veiksmui, kurio pagalba įmanoma sugrąžinti dvasinę ramybę: „tik-ėjimas" – Gerdą į priekį stumiantis veiksmas, neleidžiantis jai prarasti vilties" - svarsto N. Indriūnaitė, pabrėždama, kad vaidinime daug kūrybinės erdvės suteikta šešėlių, vizualinio teatro raiškos formoms, leidžiančiomis plėtoti asociatyvų, nevienareikšmį spektaklio reikšmių lauką.
Spektaklyje „Sniego karalienę“ vaikams seka Gerdos Senelė. Šis personažas N.Indriūnaitėi pasirodė reikalingas, kad būtų galima pasaką išskirti kaip atskirą spektaklio personažą: „Man pasaka yra įdomi kaip reiškinys: pasak A. de Saint-Exupéry , kiekvienas matomas daiktas yra langas į tai, kas nebėra tik daiktas. Tad ir pasaka yra tik langas į tai, kas jau nėra pasaka – tai langas į gyvenimą ir tikrovę. Pasaka – tai svajonių pasaulio dalis, dvasinė erdvė, net skausmas – tačiau visa tai ir yra gyvenimas. Suteikiantis galimybę egzistuoti pasakai, kad per ją būtų pamatytas ir pats. Senelė vaikams apie tai ir nori papasakoti, nes ji jau turi tik-ėjimo patirtį. Vaikai tuo patiki tik tuomet, kai Sniego karalienės pavidalu į jų gyvenimą ateina pasaka.“
Užsakymas ir informacija tel. +370 5 262 8678 (teatro kasa)
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
9600.04.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika