apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Skrydis virš gegutės lizdo

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: D. Wasserman
Premjeros data: 2011 m. rugsėjo 30d., spalio 1 - 2 d.
Trukmė: 3 val.
Organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras
Režisierius: Valerij Griško (Rusija)
Vaidina: Andrius Bialobžeskis, Nerijus Gadliauskas, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis, Jurgis Damaševičius, Ignas Ciplijauskas, Giedrius Arbačiauskas, Lukas Petrauskas, Kostas Smoriginas, , Aušra Pukelytė, Aldona Bendoriūtė, Dovilė Šilkaitytė, Arūnas Storpirštis, Jonė Dambrauskaitė, Dalia Morozovaitė, Giedrė Giedraitytė, Kristina Ovčinikaitė, Rasa Marazaitė
Iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus
Scenografas ir kostiumų dailininkas – Artūras Šimonis
Kompozitorius – Valentin Diomin (Rusija)
Videodizainerė – Rūta Vaitkevičiūtė
Tikriausiai daugeliui šis pavadinimas asocijuojasi su garsiuoju filmu ir aktoriumi Jacku Nicholsonu, kuris 1975 m. filme suvaidino pagrindinį vaidmenį ir pelnė "Oskarą". Kaip bebūtų filmas pastatytas remiantis amerikiečių rašytojo Keno Kizio to paties pavadinimo romanu, susilaukusio nepaprastos sėkmės, kuri nenusileidžia ir Deilo Vasermano sceninei adaptacijai. Per kelis dešimtmečius visame pasaulyje buvo sukurti apie 300 spektaklių, o šiais metais ir Lietuvoje.

Kenas Kizis (Ken Kesey) – gimė 1935 m. nedideliame miestelyje Kolorado valstijoje. Mokydamasis mokykloje, o vėliau studijuodamas koledže, būsimasis rašytojas pasižymėjo kaip puikus imtynininkas. Tuo metu pamatę vaikiną, mušantį sportinius rekordus, vargu ar kas galėjo pagalvoti, kad šis žmogus taps amerikiečių literatūros ikona, kuriuo seks dauguma kitų garsių rašytojų.

Įdomu tai, kad būdamas studentu ir norėdamas užsidirbti pinigų, K. Kizis dalyvavo valstybės finansuotame naujų psichotropinių vaistų išbandymo eksperimente. Vaistų sudėtyje buvo haliucinogeninės narkotinės medžiagos, tokios kaip LSD ir meskalinas. Dalyvaudamas projekte K. Kizis tuo pačiu metu bendraudavo su psichiatrinės ligoninės pacientais ir susidarė įspūdį, jog ligoniai atstumti dėl savo kitoniškumo, nepelnytai tapo visuomenės aukomis. Šį ypatinga patirtis ir paskatino parašyti romaną „Skrydis virš gegutės lizdo“ išgarsinusį autorių visame pasaulyje.

Garsiam Holivudo filmų ir TV scenaristui Deilui Vasermanui (Dale Wasserman) garsusis romanas į rankas pakliuvo neatsitiktinai. „Vieną kartą man paskambino Brodvėjaus aktorius Kirkas Douglas ir užtikrino, kad turi nepaprastai įdomų pasiūlymą – parašyti pjesę pagal tuomet dar tik rankraščiu buvusį romaną - prisimena D. Vasermanas, - kūrinys mane labai suintrigavo, o labiausiai pagrindinis jo herojus Makmerfis. Niekaip negalėjau suprasti ar jis Kristus ar paprasčiausias sukčius?“


Makmerfis – užkietėjęs lošėjas ir mušeika, norėdamas išvengti kalėjimo darbų, apsimeta nepakaltinamu kvailiu ir atsiduria psichiatrinėje ligoninėje. Deja, čia tvarka pasirodo esanti griežtesnė negu kalėjime, o žmonės – protingesni už viso pasaulio išmintinguosius. Makmerfis pradeda maištauti prieš sistemą ir ginti bejėgius ligonius.

Jaunimo teatro spektaklyje šis kontraversiškas vaidmuo atiteko charizmatiškam aktoriui Andriui Bialobžeskiui. Kiekviena istorija turi keletą interpretacijos galimybių, todėl ką tiksliai spektaklio metu išvys žiūrovai – neatskleidžiama.
Bilietų kaina: 15,17, 20 Eur; kovo mėn.:10, 13, 15 Eur; balandžio mėn.: 9, 10, 12 Eur
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.02.25  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika