apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
MINDAUGAS

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: ustinas Marcinkevičius, Nikolas Darnstädt
Premjeros data: 2018.09.18
Trukmė: 2.00
Organizatorius: Šiaulių dramos teatras
Režisierius: Nikolas Darnstädt
Vaidina: Inga Jarkova Lina Gečaitė Gintarė Ramoškaitė Monika Šaltytė Juozas Bindokas Anupras Jucius Aidas Matutis
Scenografė – Sina Manthey (Vokietija)
Kostiumų dailininkė – Laura Kirst (Vokietija)
Kompozitorius – Lukas Darnstädt (Vokietija)
Video projekcijų autorius – Jannik Schneider (Vokietija)
Šviesų dailininkas - Darius Malinauskas
Šis spektaklis – tai drąsus ir netikėtas žvilgsnis į Justino Marcinkevičiaus draminę poemą „Mindaugas“. Jauna ir ambicinga teatro kūrėjų komanda iš Vokietijos į šį lietuvių dramaturgijos ir teatro klasika tapusį kūrinį žvelgia nevaržoma išankstinių nuostatų, autoritetų ir stereotipų.

Pagautas kūrybinio ir patriotinio azarto, J. Marcinkevičius „Mindaugą“ parašė per neįtikėtinai trumpą laiką – 12 dienų. Nuo poemos pasirodymo praėjo lygiai penkiasdešimt metų, per kuriuos radikaliai pasikeitė ne tik politinis kontekstas, bet ir teatro kalba, leidžianti atverti naujus prasminius klodus.

J. Marcinkevičiaus draminė trilogija „Mindaugas“ (1968), „Katedra“ (1971) ir „Mažvydas“ (1976) tapo reikšmingu nacionaliniu epu, įprasminusiu mūsų tautos pradžią. Bene didžiausios sceninės sėkmės sulaukęs „Mindaugas“ vaizduoja sudėtingą vieningos valstybės kūrimosi kelią, atverdamas amžinąjį konfliktą tarp žmogaus ir istorijos, idealo ir tikrovės. Su kiekvienu nauju „Mindaugo“ pastatymu, akistatoje su savo istorija ir žmogiškąja prigimtimi, tarsi iš naujo atgyja vis dar „tebekraujuojančios“ mūsų istorijos žaizdos.

Režisierius Nikolas Darnstädt, įkvėptas „Mindaugo“, ieško šios istorinės reikšmės dramos atgarsių šiuolaikinėje Lietuvoje: kur link eina šiandieninė Lietuva ir kas tūlam lietuviui yra tėvynė? Iš ko kyla stipraus lyderio ilgesys? Kokios praeities žaizdos mums trukdo judėti pirmyn? Iš ko susideda tauta? Ką išgyvena ir jaučia paprastas eilinis žmogus?

Šis „Mindaugo“ pastatymas nėra tik įprasta šiuolaikinė sceninė interpretacija. Spektaklyje J. Marcinkevičiaus tekstas naudojamas visiškai laisvai, kūrybiškai į jį įpinant autentiškus su įvairiais Lietuvos žmonėmis darytų interviu fragmentus.

“Spektaklis nebus apie karalių Mindaugą, bet apie MINDAUGĄ – simbolinę figūrą, tautos vadą, apie pirmąjį tikrąjį lietuvį, kuris nacionalistine šviesa vis dar uždega stiprios tėvynės tebeieškančių lietuvių svajas. Spektaklis – ne apie pirmąjį ir paskutinį Lietuvos karalių, kuris, kaip teigia šaltiniai, ne mažiau nei visuomeninės troško ir asmeninės galios. Spektaklyje bus kalbama apie Mindaugą kaip tautiško idealo ir nacionalinių vizijų projekciją. Mindaugas yra daug kas, bet visų pirma jis yra idėja. Šią idėją mes ir norime pristatyti”, – teigia spektaklio režisierius.

„Mindaugą“ galima traktuoti kaip spektaklį-komentarą, diskusiją, o gal net kaip ginčą su mūsų tautos istorine praeitimi, su dramos teksto kanonu, su lietuvių teatro tradicija, tautos mitologija ir vizijomis, o taip pat kaip šiuolaikinės kartos bandymą mesti iššūkį vyraujančioms estetikos ir etikos normoms. Tai spektaklis-provokacija, veikiantis žiūrovą visais jutiminiais kanalais. Savo gigantiška scenografija, mistiška atmosfera, pribloškiančiu atlikimu, muzikos ir vaizdo derme „Mindaugas“ nuo pat pirmųjų scenų įtraukia į pirmapradį, uždarą ir nenuspėjamą teatro magijos pasaulį.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.03.15  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika