apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Vytauto Kazimiero Jonyno paroda „Déjà vu“

Nuotraukų peržiūra

0
V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose

lapkričio 17 d., šeštadienį, 15 val.

atidaroma Vytauto Kazimiero Jonyno (1907–1997) paroda „Déjà vu“.

25-uosius metus skaičiuojanti V. K. Jonyno galerija daug kartų keitė menininko darbų ekspoziciją, vis iškeldama dar nerodytus V. K. Jonyno darbus. Šio kuklaus jubiliejaus proga parodoje eksponuojami tie V. K. Jonyno kūriniai, kuriuos buvo atrinkęs pats dailininkas. "Deja vu" – tai kas jau buvo, ką malonu prisiminti.
Vytautas Kazimieras Jonynas – vienas iškiliausių lietuvių išeivijos menininkų. Grafikas, tapytojas, skulptorius, vitražistas, kūręs Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Sugrįžti į Tėvynę dailininkas galėjo tik po ilgų 30-ties atskirties metų. 1974 metais viešėdamas Lietuvoje, aplankė ir M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų. Susižavėjimas M. K. Čiurlionio kūryba, išsaugotas per gyvenimo sunkumus ir keliones, atvedė V. K. Jonyną į Druskininkus. Vėliau jau kasmet lankydamasis Lietuvoje su dukra Giedra ar kolegomis menininkais, dailininkas apsisprendė statyti namą-galeriją ir niekur kitur, o tik čia Druskininkuose, šalia senųjų Čiurlionių namų.
V. K. Jonyno galerija (arch. Algimantas Kančas) lankytojams duris atvėrė 1993 m. lapkričio 4 dieną. Dailininkas į Druskininkus sugrįždavo kiekvieną vasarą, čia dirbo ir gyveno beveik iki pat savo mirties. Pirmoji galerijos ekspozicija buvo parengta paties Vytauto Kazimiero Jonyno ir pasakojo apie jo gyvenimo kelionę, apie studijas ir surengtas parodas Paryžiuje, apie jo iniciatyva 1946 m. įkurtą Freiburgo dailės ir amatų mokyklą (École des Arts et Métiers), gyvenimo kelyje sutiktus žmones, Prancūzijoje ir Vokietijoje sukurtus meno kūrinius, kurie išsaugojo V. K. Jonyno vardą jų tautoms iliustruotuose literatūros kūriniuose: Prospero Mérimée „Lokys”, J. W. Goethe „Jaunojo Verterio kančios”, „Mainco apgulimas”.
Ilgiausiai V. K. Jonynas gyveno Niujorke, dėstė, kartu su Donaldu Shepardu įsteigė bažnytinio meno ir vitražų studiją. Jungtinėse Amerikos Valstijose bareljefais, skulptūromis, vitražais dailininkas apipavidalino per 100 visuomeninių pastatų. 1968 m. patyręs menininkas buvo pakviestas į Romą sukurti Šv. Petro bazilikos Lietuvių kankinių koplyčios (Mater Misericordiae) interjerą. V. K. Jonynas unikaliai vienijo tautinės kultūros palikimą ir moderniojo meno stilistiką, tobulai valdė įvairias meno technikas. Jis buvo vienas iš pirmųjų išeivijos dailininkų, šimtus savo kūrinių padovanojęs Lietuvos muziejams.

Paroda veiks: 2018 11 17–2019 03 15
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.03.15  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga


Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika