apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Synaesthesis: Atomic B

Nuotraukų peržiūra

0
Andrius Arutiunian (kompozitorius)

www.andriusarutiunian.com

Contemporary Music Ensemble Synaesthesis

Karolis Variakojis (dirigentas, vadovas)
Marta Finkelštein (fortepijonas, vadovė)
Artūras Kažimėkas (clarinets)
Arminas Bižys (saksofonas)
Andrius Rekašius (perkusija)
Pranas Kentra (el. gitara)
Donatas Butkevičius (kontrabosas)

Greta Unguvaitytė (dizainas)
Gintarė Šiaulytė (vadyba)

www.synaesthesis.lt
www.facebook.com/ensemblesynaesthesis/

Rėmėjai ir partneriai: Lietuvos Kultūros Taryba, Kauno menininkų namai, MO muziejus, Radviliškio kultūros centras, NGR servisas.Andriaus Arutiunian multimedijų kūrinys

Audio-vizualinio kūrinio Atomic B ansambliui, gyvai elektronikai ir dviems video ekranams atramos tašku yra atominė energija ir su ja susijusios skirtingos istorijos bei pasakojimai. Nors kūrinio sukūrimą įkvėpė Visagino miesto istorija bei su ja susiję post-sovietiniai urbanistikos ir ekologijos klausimai, tačiau kūrinys plečiasi toliau ir tyrinėja, kokį poveikį visuomenėms ir jų struktūroms daro atominė energija ir jos išgavimo sąlygos.

Audio-vizualinys kūrinys sukurtas lietuvių kompozitoriaus Andriaus Arutiunian ir išvystytas kartu su ansambliu Synaesthesis remiasi dviemis skirtingais, tačiau kartu persipinusiais pasakojimais. Atomic B naudoja archyvinius vaizdus, garsus ir įrašus iš Visagino miesto bei atominės jėgainės statybų. Vienas iš jų – 1984 metais sukurtas G.Skvarnačiaus trumpametražis filmas „Laikas neskyla į atomus“ apie Visagino miesto ir šalimos jėgainės statybų pradžią. Filmas, remdamasis sovietiniams dokumentiniams filmams būdingu braižu, dokumentuoja miestelio ir jėgainės statybų pradžią ir kuria utopinio pobūdžio mitą apie atominę jėgainę ir Visagino svarbą. Nors filmo naratyvas ir bando įtikinti apie atominės jėgainės bei urbanizacijos privalumus, dėl pasirinkto filmavimo pobūdžio (judanti kamera, greiti stambaus plano kadrai), filmo eigoje atsiskleidžia paslėptas nerimas ir užuominos apie galimas neigiamas atominės energijos naudojimo pasekmes.

Ši ir kita dokumentinė medžiaga Atomic B yra perdirbama, dekonstruojama ir naudojama kaip dalis video projekcijos, ypač koncentruojantis į kameros judesius ir periferinius, „nesvarbius“ kadrus. Ji priešpastatoma projektuojamiems tekstams, kurie remiasi įvairių atominių miestelių gyventojų prisiminimais, taip pat ir tekstų apie utopinius miestus ir architektūrą ištraukomis.

Kūrinys užsakytas ansamblio Synaesthesis, jo sukūrimui skirta Lietuvos Kultūros Tarybos individualioji stipendija bei Nyderlandų Fonds Podiumkunsten finansinė parama. Kūrinys pelnė „Jaunojo kūrėjo“ premiją Kompozitorių Sąjungos rinkimuose 2018 metais. Atomic B premjera įvyko Melos-Ethos festivalyje Bratislavoje (Slovakija), 2017 metais.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.03.19  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2932 Privatumo politika