apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Danutės Gražienės kūrybos paroda Žvilgsnis

Nuotraukų peržiūra

0
Danutė Gražienė kūrybinį kelią pradėjo 8 dešimtmetyje. Išmėginusi įvairius spaudos būdus (linoraižinį, litografiją, giliaspaudę), ilgainiui dailininkė pasirinko ir ištobulino spalvoto oforto ir akvatintos technikas. Šiuose grafikos lakštuose vyravo metaforiški, šešėlių gaubiami miestovaizdžiai. Vėlesnėje kūryboje pasakojimai prabilo kadruotėmis, atsirado neskaitomo šrifto detalių, reljefo – taip meistriškai Lietuvoje jį eksploatuoja nedaugelis. Pastaraisiais metais Gražienė daugiau tapė, tačiau pamažu vėl grįžta prie estampo, šįkart – linoraižinio. Šioje parodoje pristatomi naujausi, 2015–2019 m. laikotarpiu sukurti menininkės atspaudai. Kokią formą bepasirinktų, dailininkė geba sukurti jautriai autobiografišką istoriją, subtiliais pustoniais, šešėliais ar optiniu paviršiaus virpėjimu pavaizduoti jausmus. Autorė teigia stebinti žmonių veiksmus, judesius, užmezganti pokalbį, po to apie tai galvoja, piešia, karpo, dėlioja ir klijuoja figūras, raižo, voluoja dažus, kelis kartus atspaudžia, kol erdvė popieriaus paviršiuje pradeda virpėti, kol figūrų buvimas joje virsta būsenomis. Pastebiu, kad visai nepriklausomai nuo to, kokias grafikos technologijas naudoju, atvaizdas žmogaus, su pergyvenimais ir didžiuliu savo šešėliu klajojantis po begalinę erdvę, kaip ir anksčiau lieka mano akiratyje. Neišvengiamai jo egzistencija, jo judėjimo trajektorija įtraukia mane į tą pasaulį, kuris, atrodo, neturi nei pradžios, nei pabaigos – sako autorė. Danutė Gražienė (g. 1950) – grafikė, 1974 m. baigė dailės pedagogiką Vilniaus valstybiniame dailės institute. Surengė 18 asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Dalyvauja lietuvių dailininkų estampo, piešinių, ekslibrisų, mažosios grafikos ir knygos meno parodose. Nuo 9 dešimtmečio iliustruoja mokslinės ir grožinės literatūros knygas.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.03.29  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika