apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Aldonos Keturakienės paroda „Ciklai“

Nuotraukų peržiūra

0
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune,


Aldonos Keturakienės paroda „Ciklai“.

Menininkė, apibendrindama penkiasdešimties metų kūrybinio darbo patirtį, kurio didžiąją dalį sudarė darbas su kaulo porcelianu, parodoje nori atskleisti autorinio dizaino (koncepcijos ir funkcijos) galimybes. Pasak A. Keturakienės, šiandien vis rečiau jauni kūrėjai renkasi taikomosios keramikos sritį. Informacinių technologijų amžiuje daiktų gaminimas rankomis tapo anachronistiniu užsiėmimu. Paroda „Ciklai“ – tai menininkės aplinka: namai ir kiemas, praeitis ir dabartis bei kelias, kuriuo ėjo.

Profesorė, ilgametė Kauno keramikos katedros vedėja, buvusi VDA KDI direktorė, Taikomosios keramikos programos komiteto narė, tarptautinių kaulo porceliano simpoziumų organizatorė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė A. Keturakienė gyvena ir dirba Kaune. 1973 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, studijavo keramiką. Nuo tų pačių metų dalyvauja parodose ir simpoziumuose. Jos kūriniai rodyti Airijoje, Čekijoje, Danijoje, Italijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Pelniusi apdovanojimų: diplomas tarptautiniame keramikos konkurse Faenzoje, Italijoje, 1979; Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija, Kauno miesto savivaldybės 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas, 2007. Dailininkės kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Čekijos, Olandijos muziejai bei galerijos.

2013 m. A. Keturakienė parengė ir išleido monografiją „Porcelianas Lietuvoje“, išsamiai pristatančią kaulo porcelianą kaip procesą ir reiškinį Lietuvoje. Aktyviai dalyvauja meninėje kūryboje. Yra sukūrusi per dešimt architektūrinės keramikos kompozicijų, surengė per dvi dešimtis autorinių parodų. Dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.


Paroda veiks: 2019 03 08 – 2019 05 05
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.03.31  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika