apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Romualdo Požerskio paroda „Kelias“

Nuotraukų peržiūra

Mobili galerija Fantomas Vilnius
2019.06.06 18:00 - 07.06   
Birželio 6 d. 18 val. Galerijoje “Fantomas” Žvėryne, Vilniuje atidaroma žinomo fotografo Romualdo Požerskio paroda „Kelias”. Šiam projektui atrinktos akimirkos iš menininko kelionių motociklu po Lietuvą ir automobiliu po JAV bei apsilankymai festivalyje „Burning Man“ ir Bangladeše. Kūrybos vakare taip pat bus rodomi R.Požerskio videofilmai apie Kalantos laikų Lietuvos baikerius, Vakarų Amerikos parkus bei „Route 66“ kelią, spalvingas paslaptingojo Bangladešo šeimas.
Vienas pagrindinių vakaro akcentų - intriguojantis filmas „Art Car in Burning Man“. Jame užfiksuoti dulkėta, karšta dykuma riedantys įvairaus dydžio objektai: vabzdžiai, gyvūnai, laivai, bokštai ar net drakonai. Fantastiškų padarų formas primenančios judančios mašinos žybsi šviesomis, riaumoja, groja trankią muziką, skleidžia dūmus ir spjaudosi ugnimi. Aštuonerius metus R.Požerskis fiksavo meno automobilius kūrėjų sambūryje „Degantis žmogus“ Nevados dykumoje. Festivalio kūrybinės idėjos įkvepia Lietuvos jaunus menininkus improvizuoti, jungti vaizdą, garsą, ugnį, kartu išsaugant natūralią aplinką.
Parodoje bus eksponuojama apie 50 fotografijų, atspindinčių R.Požerskio gyvenimo kelią. 1952 metais, kai būsimam fotografui buvo vieneri, jo tėvai įsigijo automobilį „Moskvič 400“ ir prasidėjo kelionės po Lietuvą, Krymą, Kaukazą. Vėliau R.Požerskis savo motociklu „Jawa“ keturis metus dienomis ir naktimis blaškėsi po dulkėtą Lietuvą. Jaunuolių Biblija buvo Džeko Keruako knyga „Kelyje“, kurios autorius sakė, kad žmogus gimsta du kartus, antrą kartą – kelyje. 2017 metais fotografas išleido knygą – „Neramūs keliautojai“, kurioje atspausdintas jo dienoraštis su jaunystės kelionių fotografijomis.
1988 metais fotografas atrado JAV ir nuo to laiko dažnai lankosi savo mėgstamiausiame mieste San Franciske, 2011 m. su žmona keliavo po vakarines valstijas, miegojo palapinėje kempinguose, 7000 kilometrų skriejo legendiniu Route 66 keliu ir aplankė 12 nacionalinių parkų. Nuo 2008 m. kasmet vyksta į Nevados dykumą ir savaitę praleidžia šiuolaikinio meno hepeningo „Burning Man“ siautulyje.
Pristatydamas naująją parodą, Požerskis sako: „Visas mūsų gyvenimas – Kelias: jis geriausiai išreiškia mūsų būseną ir įprasmina buvimą šioje žemėje“. Anot menininko, „keliaudamas pajunti, koks skirtingas šis pasaulis, ir supranti, kad beveik nieko apie jį nežinai, o tai, ką atrandi, tėra maža dalelė mūsų nuostabios Žemės. Gyvenimas yra kelias iš tamsos į Šviesą, iš tuščio lapo į Patirčių kosmosą, iš jausmų sumaišties į Dvasinę ramybę.“
2017-ųjų pavasarį dviaukščiame autobuse įrengta mobili meno galerija „Fantomas” apsistojo Žvėryne ir ėmėsi žadinti apsnūdusį kultūrinį rajono gyvenimą. Prieš tai kelis metus po Vilnių klajojusi galerija į naują vietą atsigabeno įvairių šiuolaikinio meno išraiškos formų bei sukūrė aplink save kūrybišką, baltais šezlongais ir plastmasinėmis palmėmis papuoštą, erdvę.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.06.06  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika