apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Madagaskaras

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: Marius Ivaškevičius
Premjeros data: 2004 sausio 30 d.
Trukmė: 170 min.
Organizatorius: Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Režisierius: Rimas Tuminas, Rimas Tuminas, Arvydas Dapšys
Vaidina: Jokūbas Bareikis, Valda Bičkutė, Audrius Bružas, Vaida Būtytė, Ramūnas Cicėnas, Arvydas Dapšys, Eglė Gabrėnaitė, Ilona Kvietkutė, Balys Latėnas, Gintarė Latvėnaitė, Leonardas Pobedonoscevas, Vytautas Rumšas (jaun.), Ineta Stasiulytė, Mantas Vaitiekūnas, Ramūnas Cicėnas, Gintarė Latvėnaitė, Valda Bičkutė, Mantas Vaitiekūnas, Agnė Šataitė ir kt.
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Vilma Masteikienė, kompozitorius – Faustas Latėnas.
Ne vieną tarptautinį festivalį apkeliavęs ir keletą prestižinių apdovanojimų pelnęs Rimo Tumino “Madagaskaras” vėl kviečia į netikėtumų kupiną kelionę per istoriją ir dramatiškus žmonių likimus. Kelionę, kurioje, anot austrų kritikos, viskas yra įmanoma ir kartu viskas šiek tiek neįmanoma.

“Madagaskaras”, ketvirtoji rašytojo, dramaturgo ir režisieriaus Mariaus Ivaškevičiaus pjesė, originaliai, autoironiškai ir intelektualiai pristato Lietuvą kaip fenomeną, lietuvių požiūrį į save ir pasaulį. Pjesės sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, parašyti pasitelkiant autentišką pirmosios XX a. pusės kalbą. Dramai apie lietuviškas utopijas M. Ivaškevičius, paskatintas režisieriaus, “atrado” unikalią ir nelegendinę asmenybę – Kazį Pakštą. Visoje XX a. Lietuvos istorijoje turbūt nerastume kito tokio žmogaus, kuris būtų turėjęs tiek kultūrinių, geopolitinių bei visuomeninių idėjų ir tiek drąsių projektų bei užmojų. Geografas, keliautojas, geopolitikas ir visuomenės veikėjas Kazys Pakštas (1893-1960) vadintas “propagandos ministeriu be ministerio rango”, “laisvos Europos žygiuotoju”, “Ulisu”, “lietuvių nomadu”, “patriotiniu viesulu”, “tautos šaukliu”, “tautiniu apaštalu”, “lietuvių Ciceronu”, lygintas su J. A. Herbačiausku, S. Šalkauskiu, A. Lincolnu ir A. von Humboldtu. Nujausdamas Lietuvos likimą, jis numatė perkelti ją į kurią nors Afrikos šalį ir sukurti ten “atsarginę” tėvynę.

Ir M. Ivaškevičius, ir R. Tuminas Kazio Pakšto utopijos neskubėjo nei pernelyg ironizuoti, nei heroizuoti. Režisierius buvo itin atsargus, rinkdamasis spektaklio žanrą, siekė, kad komiškas situacijas lydintis juokas, kaip ir dėmesys autentiškoms detalėms, nenustelbtų minties apie utopijų kūrėjų dvasios tyrumą ir neišvengiamą jų vienatvę, neužgožtų nostalgiškos nuotaikos.

Jei pirmojoje „Madagaskaro“ dalyje, verčiančioje publiką nuoširdžiai kvatotis, daugiausia dėmesio skiriama Kazimierui Pokštui ir jo beprotiškai idėjai „sutelkti lietuvius masinėn emigracijon“ į Afriką, tai antroji labiau priklauso Salei, kurios prototipas – jautrioji Salomėja Nėris, jos dramatiškam likimui. Antrojoje dalyje taip pat ataidi „Lituanikos“ katastrofa, karas, okupacija. Iš pradžių režisierius galvojo antrąją dalį kurti su vyresniais teatro aktoriais – juk nemažai laiko praėjo, tačiau, pastatęs pirmąją, suprato, kad tęsti turi tie patys jaunieji, labai jautrūs ir dėmesingi praėjusios „epochos balsui“. „Aktoriams sakiau, kad antrą dalį jie turi vaidinti lyg pasaką. Lyg „Eglę žalčių karalienę“. Žaisti gyvenimą, puikiai žinant, kad jis baigiasi, kad jis nepavyko, bet žaisti iki galo. Skubėti gyventi, kaip rašė Salomėja“, - sako R. Tuminas.

Už Kazimiero Pokšto ir Salės vaidmenis jaunieji Mažojo teatro aktoriai Ramūnas Cicėnas ir Gintarė Latvėnaitė pernai buvo nominuoti svarbiausiajam šalies teatro apdovanojimui – „Auksiniam scenos kryžiui“.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.06.13  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika