apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Klaipėdos kariliono muzikos festivalis 2019

Nuotraukų peržiūra

0
Aprašymas: Loreta Narvilaitė
8 699 74503
loreta@koncertusale.lt
www.koncertusale.lt

15 val. Luc Rombouts (karilionas, Belgija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Frédéric Chopin, Piotr Čaikovskij, Dmitrij Šostakovič, Geert D’hollander, John Courter (Bernard Winsemius, Luc Rombouts, Frank Steijns aranžuotės)
15 valandą prabils „Popietės varpai“. Koncertuos festivalio svečias, pripažintas belgų kariliono atlikėjas Lucas Romboutsas. Atlikėjas baigė kariliono studijas Karališkojoje kariliono mokykloje Mechelene. Šiuo metu jis yra Tyneno miesto, Leveno universiteto ir Parko abatijos Heverlėje (Belgija) karilionininkas. Jis surengė rečitalius įvairiose Europos šalyse ir JAV, koncertavo festivaliuose ir kongresuose. Drauge su kolega Twanu Bearda įkūrė duetą „The Bells’ Angels“ („Varpų angelai“), nuo 2000-ųjų kaupiantį ir atliekantį kariliono repertuarą keturioms rankoms.

L. Romboutsas aktyviai užsiima ne tik kariliono muzikos praktika, bet daug dėmesio skiria ir kariliono istorijos tyrimams bei paveldo išsaugojimui. Jis sudarė ir išleido du XVIII a. Levene sukurtos muzikos karilionui rinkinius. Taip pat publikavo keletą kariliono istoriografijos studijų, Utrechto universitete apgynė daktaro disertaciją apie kariliono kilmę.

L. Romboutso koordinuojamo projekto sėkmė paskatino UNESCO pripažinti Belgijos kariliono kultūrą geriausia nematerialaus kultūros paveldo saugojimo praktika. Šiuo metu jis yra Belgijos kariliono paveldo komiteto prezidentas, taip pat Nacionalinio kariliono muziejaus „Klok & Peel“ Astene (Nyderlandai) ir Karališkosios kariliono mokyklos „Jef Denyn“ Mechelene (Belgija) tarybų narys, Astene įkurto fondo „Dainuojanti bronza“ vadovas. Jis yra vienas iš Tarptautinio karo memorialų ir taikos karilionų tinklo, kurio būstinė įsikūrusi Hagos Taikos rūmuose, steigėjų.


18 val. Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, Tomas Kulikauskas, Andrius Rekašius, Vilius Matijošaitis, Lukas Budzinauskas (mušamieji)
Dirigentas Martynas Staškus
Programa: Georges Bizet-Rodion Ščedrin, „Karmen siuita“ su kariliono introdukcija ir interliudijomis
vakaro-varpai-06-24_1558099639-1327f348720790dd56743cd2a5a43751.png Nemokamai
Aprašymas
„Vakaro varpai“ pasigirs 18 valandą. Kariliono partiją šiame koncerte atliks Monika Kaźimierczak (karilionas, Lenkija), kurią jau pažįstame iš ankstesnių Klaipėdos kariliono festivalių.

Ši kūrybinga atlikėja yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai koncertuojanti Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, JAV. Ji dėsto Gdansko muzikos akademijoje, vadovauja Lenkijos karilionininkų gildijai ir rengia kariliono festivalį Gdanske.

Kartu su M. Kaźmierczak muzikuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Kolektyvas šįkart bus papildytas gausia mušamųjų instrumentų grupe, į kurią suburti su Klaipėda anksčiau ar iki dabar susiję atlikėjai. Tai Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, Tomas Kulikauskas, Andrius Rekašius, Vilius Matijošaitis ir Lukas Budzinauskas. Jie visi yra baigę Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją ar E. Balsio menų gimnaziją.

Koncerto intriga – populiarioji Georges Bizet-Rodiono Ščedrino „Karmen siuita“, atliekama su kariliono interliudijomis. Jas specialiai festivaliui kuria Gdansko muzikos akademijos kompozicijos specialybės studentai Anna Janowicz, Piotras Kasiłowskis, Miłoszas Kowalewskis, Krzysztofas Jurczakas, Milena Słowikowska ir Jakubas Zalewskis. Jiems vadovauja instrumentuotės klasės pedagogas kompozitorius Kamilis Cieślikas, kurio kūrinys bus atliktas festivalio pirmajame koncerte.

Bokšte grojančio kariliono ir kiemelio scenoje muzikuojančio orkestro vienalaikis ir darnus skambėjimas bus dirigento Martyno Staškaus rankose.


21 val. Bob van der Linde (karilionas, Nyderlandai)

Klaipėdos Brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Palangos miesto pučiamųjų orkestras „Palangos orkestras“
Meno vadovas ir dirigentas Vygantas Rekašius
Dirigentas Egidijus Miknius
Programa: Geert D’hollander, Jeremiah Clarke, John Rutter, Kurt Gäble, Jan de Haan, Derek Bourgeois, Karl Jenkins, Michael Korb & Uli Roever (Rob Wiffin, Andreas Ludwig Schulte, Martin Theile, Robert Longfield, Siegfried Rundel aranžuotės)
Festivalio koncertą veda Rūta VildžiūnienėAprašymas
Festivalio koncertų maratoną 21 valandą vainikuos „Nakties varpai“. Karilionu gros jaunosios kartos atlikėjas Bobas van der Linde (Nyderlandai). 2017 m. įgijęs menų bakalauro laipsnį su kariliono, vargonų ir bažnytinės muzikos specializacija, šiuo metu tęsia šių specialybių magistro studijas Utrechto HKU menų universitete. Atlikėjas pelnė premijas karilionininkų konkursuose Guse, Bredoje (Nyderlandai) ir Springfilde (JAV). B. van der Linde dirba vargonininku Hilversumo Šv. Vito Senojoje katalikų bažnyčioje ir Zvolės anglikonų bažnyčioje, o nuo 2018-ųjų sausio paskirtas Arnhemo miesto karilionininku. Atlikėjas yra surengęs rečitalių Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje ir du koncertinius turus JAV.

Festivalio sceną užpildys Klaipėdos brass kvintetas ir Palangos miesto pučiamųjų orkestras „Palangos orkestras“. Spalvingai kariliono ir pučiamųjų muzikos programai diriguos Vygantas Rekašius ir Egidijus Miknius. „Nakties varpų“ nuotaiką kurs įspūdingos kompozicijos karilionui, melodingumu kerintys arba energija pakraunantys pučiamųjų muzikos hitai, praturtinti varpų skambesiu.

Festivalio koncertus veda Gerūta Griniūtė
Programa:
Birželio 24d.

21:00
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis , Klaipėda
Nakties varpai
Bob van der Linde (karilionas, Nyderlandai) Klaipėdos Brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Evaldas Bružas...
Plačiau...
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.06.24  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika