apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Algimanto Kezio fotografijų paroda „Išeivių portretai“

Nuotraukų peržiūra

Lituanistika Vilnius
2019.08.03 - 31   
2019-ieji oficialiai paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Tai puiki galimybė prisistatyti visame pasaulyje įsikūrusioms net 47 lietuvių bendruomenėms, kad visuomenė daugiau sužinotų apie jų vykdomas veiklas, veikiančias lietuviškas organizacijas ir pastangas siekiant išlaikyti lietuvybę bei garsinant Lietuvos vardą svetur tiek praeityje, tiek šiandien. Šiems teminiams metams įprasminti skiriama daug įvairių renginių, vienas jų – Algimanto Kezio fotografijų paroda „Išeivių portretai“ Nacionalinėje bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje.

Simboliška ir prasminga, kad A. Kezio fotografijų parodoje eksponuojami 1961–1966 m. įamžintų 23 užsienyje gyvenusių ir kūrusių lietuvių portretai. Iš jų į mus žvelgia dailininkai, kompozitoriai, dainininkai, skulptoriai, aktoriai, fotografai, dvasininkai, rašytojai, mokslininkai. Didžioji jų dalis iš Lietuvos į Vakarų Europą ar už Atlanto pasitraukė Antrojo pasaulinio karo metais. Nemažai jų išeivijoje daug dėmesio skyrė lietuviškumo puoselėjimui: steigė, rėmė ir dirbo lietuviškose organizacijose, švietimo įstaigose, meno kolektyvuose, lietuvių bendruomenėse.
Apibūdindamas savo kūrybą A. Kezys teigė: „Savo nuotraukose nieko nebandau įrodinėti, nieko nereklamuoju, tik dalinuosi džiaugsmu, kad atradau grožio spindulį kurioje nors žemės kertelėje“. Nors menininkas fotografijos pasaulyje žinomas kaip urbanistinės fotografijos meistras, šioje parodoje jis atsiskleidžia kaip savitas portretistas. Fotografijose įamžinti gyvi žvilgsniai, darbai, momentinės būsenos tiek privačiose, tiek viešose erdvėse, leidžiančios susipažinti su iškiliais pasaulio lietuviais ir akimirkai grįžti į prabėgusį laikmetį.

A. Kezys 1944 m. drauge su šeima pasitraukė į Vakarus. 1950 m. atvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas įstojo į Jėzuitų ordiną ir 1961 m. buvo įšventintas kunigu. Čikagoje įsteigė Lietuvių fotoarchyvą, Amerikos lietuvių bibliotekos leidyklą, keletą metų vadovavo Jaunimo centrui Čikagoje, redagavo ir leido knygas bei fotoalbumus. Fotografijos menu susidomėjo dar būdamas studentas, apie 1958 metus. 1964 m. pradėjo rengti personalines parodas Čikagos Čiurlionio galerijoje ir kitose lietuvių kolonijose. 1965 m. buvo pakviestas eksponuoti savo darbus Čikagos meno institute, o po to ir kituose žymesniuose meno centruose Amerikoje, Europoje ir net Tolimuosiuose Rytuose. 1980 m. A. Kezys Čikagoje įsteigė galeriją, kuri rengė lietuvių meno parodas, leido katalogus ir puoselėjo lietuvių meną JAV. Menininkas surengė daugiau nei 60 autorinių spalvotosios ir nespalvotosios fotografijos parodų Lietuvoje ir užsienyje, jo darbai sulaukė nemažai vertinimų tiek Lietuvos, tiek užsienio spaudoje.

Paroda „Išeivių portretai“ Valstybingumo erdvėje veiks liepos 3–31 d.
Parodos rengėjas – Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.08.14  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika