apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Baltijos iliustracija. Komiksai

Nuotraukų peržiūra

Dailininkų sąjungos galerija Vilnius
2019.08.16 - 31 15:00   
BALTIJOS ILIUSTRACIJA. KOMIKSAI #3 – jau trečia „Kūrybinių idėjų“ (KI) kuruojama komiksų paroda. Šį sykį į komikso mediją Baltijos šalyse nutarėme pažvelgti objektyviau ir pasikvietėme į svečius bendradarbiauti dvi užsienio organizacijas: „kuš!“ iš Latvijos ir Estijos komiksų asociaciją. Estų ir latvių kuratoriai mums suteikia galimybę išvysti jų organizuotus, įdomiausius ir daugiausiai susidomėjimo sulaukusius projektus bei leis susipažinti su naujausiomis komikso kūrimo tendencijomis kiekvienoje šalyje. Mes iš lietuviškosios pusės taip pat paruošėme visiškai naują ir šviežią komiksų kolekciją apie situacijas mieste.

Parodoje matysime beveik 50 komiksų, kuriuos kūrė menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Izraelio, Suomijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Trys šalys – trys kuratorių komandos:
Lietuva: Ula Šimulynaitė ir Rusnė Šimulynaitė
Latvija: Sanita Muižniece and David Schilter
Estija: Mari Laaniste, Ivar Laus and Joonas Sildre

Parodos atidarymo metu Rugpjūčio 16 dieną bus galimybė susitikti su visais kuratoriais ir kai kuriais menininkais, kurie specialiai šia proga atvyksta į Lietuvą, tai: Mari Laaniste, Ivar Laus, Joonas Sildre, Elina Sildre, Sanita Muižniece, Ingrīda Pičukāne, Rebeka Lukošus, Vivianna Maria Stanislavska.

Rugpjūčio 14 dieną KI-LAB studijoje vyks visų svečių bei Lietuvos menininkų ir kuratorių susitikimas bei kūrybinės dirbtuvės.

Vėliau parodos „Baltijos iliustracija. Komiksai #3“ kolekcija iš Vilniuje keliaus į Kauną, galerijos „Ars et Mundus“ erdves bei į Klaipėdos viešosios bibliotekos „Meno skyrių“.


APIE 3 KOLEKCIJAS
___
LT
Projektas SITUACIJOS
KI
Kuratoriai: Ula Šimulynaitė, Rusnė Šimulynaitė
https://www.facebook.com/kurybinesidejos

Projekto „Situacijos“ menininkai stebėjo kasdienes situacijas savame mieste. Kiekvienas miestas yra kažkuo ir panašus, bet tuo pačiu, ir labai skirtingas... Kiekviena situacija gali pasirodyti tiek banali, tiek unikali... Kažkas gali įkyriai kartotis, bet niekas į tai nekreipia dėmesio... O kartais gali būti daugelio pastebėta, bet niekieno neužfiksuota popieriaus lape... Keturiolika lietuvių menininkų pasinėrė į stebėjimus ir sukūrė po unikalų komiksą, kuris vėliau buvo atspaustas KI-LAB risografijos laboratorijoje Vilniuje. Tikimės šį projektą plėtoti ir kitais metais, bei vieno puslapio istorijas drauge su menininkais paversti į limituoto tiražo zinus.

Lietuvių kurtų komiksų kolekciją papuoš žymaus Izraelyje gyvenančio tapytojo Leo Ray kurtų piešinių komiksinis koliažas, Julės Zavjalovos interaktyvus video komiksas ir Mariaus Bumbulio skulptūra.

Menininkai:
Greta Alice
Marius Bumbulis
Domantė Čiuplinskaitė
Viktorija Ežiukas
Gerda Jord
Jonas Kupe
Jolanta Kyzikaitė
Vidas Poškus
Austė Parulytė
Paulius Petrauskas
Leo Ray
Paulius Slavinskis
Aleksas Steponavičius
Rusnė Šimulynaitė
Ula Šimulynaitė
Salvija Vaičikonytė
Titas Antanas Vilkaitis
Jule Zavjalova

___
LV
Projektas NEW PERSPECTIVES (Nauji požiūriai)
„kuš!“
kuratoriai: Sanita Muižniece and David Schilter
www.komikss.lv

Tušti namai, apleistos vietos... Jie byloja apie beprasmybę, bet tuopat suteikia vilties apie geresnę ateitį. Septyniolika komiksų kūrėjų, gyvenančių trijose Baltijos šalyse 2017 metų vasarį susitiko Rygoje ir dalyvavo vokiečio Paul Paeztel vedamose kūrybinėse dirbtuvėse. Po įkvepiančios ekskursijos po apleistas ir tuščias miesto erdves menininkai remdamiesi savo impresijomis sukūrė po istoriją.

Visi parodoje eksponuojami darbai sukurti kūrybinių dirbtuvių su Paul Paeztel metu 2017 metų vasario 24-26 dienomis. Organizavo „kuš!“ bendradarbiaudami su Rygos Gėtės institutu ir „Free Riga“. Darbai atspausti risografijos būdu „Popper Publishing“ spaustuvėje Rygoje.

„kuš!“ yra nepriklausomas komiksų leidėjas Rygoje, Latvijoje įsisteigęs 2007 metais. Jų tikslas – puoselėti komiksų kultūrą ir palaikyti jaunuosius komiko kūrėjus bei iliustruotojus Latvijoje. Be komiksų leidybos ši organizacija reguliariai organizuoja parodas, menininkų pristatymus, komiksų skaitymus, meistrystės pamokas, kūrybines dirbtuves bei drauge su Latvijos menininkais reguliariai dalyvauja tarptautiniuose komiksų festivaliuose.

Meninkai:
Egle Ehtjen (Estija)
Heta Jäälinoja (Suomija)
Ingrīda Pičukāne (Latvija)
Karolis Savickis (Lietuva)
Kat Latve (Latvija)
Kerija Arne (Latvija)
Kristel Maamägi (Estija)
Liana Mihailova (Latvija)
Lina Itagaki (Lietuva)
Lote Vilma Vītiņa (Latvija)
Natalie Chavarria (Prancūzija)
Raitis Kalniņš (Latvija)
Rasa Narkūnaitė (Lietuva)
Rebeka Lukošus (Latvija)
Titas Antanas Vilkaitis (Lietuva)
Vivianna Maria Stanislavska (Latvija)
Zane Zlemeša (Latvija)
Paul Paetzel (Vokietija)

___
EST
Projektas SPOOKY FOLK (Baugusis folkloras)
Estijos komiksų asociacija
Kuratoriai: Mari Laaniste, Ivar Laus and Joonas Sildre
Facebook Eesti koomiks

Projektas „Spooky Folk“, kaip grupinė paroda, kurią organizuoja Estijos komiksų asociacija startavo 2014 metais. Projekto dalyviais pasirinkti patys įdomiausi šiuolaikiniai Estijos komiksų kūrėjai. Autoriai buvo kviečiami įsivaizduoti ir sukurti dviejų puslapių komiksą, įkvėptą turtingo Estijos folkloro, kuriame apstu šiurpių ir labai tikroviškų elementų. Kaip ir buvo tikėtasi, keistųjų komiksų kolekcija užgimusi šalyje pagarsėjusioje raganomis, vilkolakiais ir plytinčiomis niūriomis giriomis sulaukė tarptautinio susidomėjimo – jau spėjo pabuvoti Helsinkyje, Briuselio komiksų festivalyje, taip pat pristatyta Berlyne bei Greifsvalde. Projektą numatoma tęsti ir išleisti šių istorijų rinkinį, todėl 2019 metais Estijos komiksų asociacija toliau kviečia menininkus kurti naujus komiksus, kurie ateityje suguls į gražų leidinį.

Estijos komiksų asociacija savo veiklą pradėjo XXI amžiaus pradžioje, kaip mažytė, neformali komiksų mylėtojų draugų grupė. Bičiuliai organizavo parodas, leido komiksų rinkinius, dalyvavo tarptautiniuose projektuose ir tik 2012 metais oficialiai įsiregistravo, kaip ne pelno siekianti organizacija. Priklausomai nuo finansavimo aplinkybių ir galimybių jie toliau leidžia knygas, zinus, organizuoja parodas tiek Estijoje, tiek užsienyje, dalyvauja tarptautiniuose komiksų festivaliuose, renginiuose, palaiko ryšius su bendraminčiais. Estų komiksų asociacija administruoja Facebook grupę „Eesti koomiks“ kurioje yra beveik 700 narių.

*Menininkai:
Aleksander Rostov
Anni Mager
Elina Kasesalu
Elina Sildre
Ivar Laus
Joonas Sildre
Katarina Skott
Liisa Kivimae
Lilli-Kroot Repnau
Sven-Tonis Puskar, Vesse Veering, Maiken Silla,Mattias Malk
Meelis Kupits
Stella Salumaa
Triinu Lille
Veiko Tammjarv

*Sąrašas dar bus papildytas.

***

Projektą organizuoja
Všį Kūrybinės idėjos
https://www.facebook.com/kurybinesidejos
www.kurybinesidejos.com
vsi.kurybines.idejos@gmail.com
+37061210484

Kuratorės:
Ula Šimulynaitė ir Rusnė Šimulynaitė

Projekto partneriai:
„kuš!“, Estijos komiksų asociacija, galerija „Ars et Mundus“, Klaipėdos viešosios bibliotekos „Meno skyrius“

Projektą remia:
Lietuvos kultūros taryba ir Estijos Respublikos ambasada Lietuvoje
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.08.29  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika