apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Eglės Gandos Bogdanienės personalinė paroda "7 kambariai"

Nuotraukų peržiūra

0
Paroda yra Vilniaus galerijų savaitgalio’19 programos dalis. Jos metu, rugsėjo 7 d. šeštadienį, 14 val. kviečiame į ekskursiją parodoje su autore!


Parodoje “7 kambariai” menininkė pristato įvairių laikotarpių kūrybos apžvalgą, kurdama netikėtas gyvenimo ir fantazijų sintezes, suteikdama darbams ir jų sąveikoms naujų prasmių. 7 atskiros galerijos „Arka“ erdvės funkcionuoja kaip skirtingų Eglės Gaandos Bogdanienės tyrimų refleksijos ar (re)konstrukcijos, kuriose – tekstilės objektai, įvietintos instaliacijos, video darbai, performansų skaitmeninė dokumentacija ir kt.

Parodoje dominuoja fundamentalios būties laisvės, meno kūrimo ir reprezentacijos formų kaitos, vyro ir moters santykio, gimimo, laikinumo, iliuzijos, socialinės temos, reflektuojami bibliniai siužetai, įvairūs šiuolaikybės aspektai, pasitelkiama gamta ir asmeninis santykis į nūdienos aplinką.

Pirmame kambaryje pristatoma skaitmeninių nuotraukų, tekstilės objektų ir video darbų instaliacija pavadinimu „Išsilaisvinimas“. 2 kambaryje – „Menininkai ir Kritikai. Dialogai ir monologai”. Tai skaitmeninio žakardo technika išaustų darbų ciklas, kuriame vaizduojami Lietuvoje kuriantys ir meno procesus tyrinėjantys asmenys. E. Bogdanienė šiuo projektu svarsto, kaip kinta meno kūrinio ir kūrybos proceso samprata, santykis su kūriniu, kūrybos rezultatų reprezentacija ir jos suvokimas. Šioje ekspozicijoje sukuriama kitokia parodinė erdvė, kurioje megzdami dialogą su „numanomu“ meno kūriniu, (re)aktyviai „veikia“ patys žiūrovai – autorės kalbinti menininkai, kuratoriai ir kt. 3 kambaryje – „Drugelio efektas“ – rodoma video ir meno objektų instaliacija, kurioje pristatomas autorės atliktas socialinis tyrimas, skirtas „kitokiems“ žmonėms. Ekspozicija išgrynina ir atskleidžia asmeninį menininkės santykį su mentalinę negalią turinčia mergaite. 4-ame kambaryje aktualizuojama amžina vyro ir moters pasaulių akistata, diskutuojama kultūrų, lyčių, kūrybinių partnerysčių temomis. Ekspozicijoje „Apie vyrus ir moteris“ pristatomas kontroversiškas menininkės tyrimas „Saldžių sapnų, Judita“, reflektuojantis biblinį Holoferno ir Juditos meilės istorijos siužetą. Performatyvus šio tyrimo vyksmas E. Bogdanienės pristatytas šiuolaikinio meno parodoje Azerbaidžane, buvo įvertintas nevienareikšmiai. 5-as kambarys „Atspindžiai“ – įvietinta instaliacija, skirta apžvelgti „kreivų veidrodžių karalystės“ fenomeną šiuolaikinėje visuomenėje. 6-asis kambarys – odė gyvybei. Video ir tekstilės darbų instaliacija teigia gimimą kaip pradžių pradžios metaforą, o 7-ame kambaryje jungiasi kūrinių ciklai, kurti tyrinėjant gamtos medžiagas ir procesus, bei objektas, reflektuojantis autorės požiūrį į šiuolaikybės aktualijas ir virtualumo ekspansiją.

Galerija atvira II–V 12–19 val., VI 12–16 val. Galerijos darbo laikas Vilniaus galerijų savaitgalio (rugsėjo 5-8 d.) metu: IV-VI (rugsėjo 5-7 d.) 12–19 val., VII (rugsėjo 8 d.) 12–16 val., I (rugsėjo 9 d.) 12–16 val.

Paroda veiks iki rugsėjo 14 d.

Paroda yra galerijos “Arka” kūrybinės programos, iš dalies finansuojamos Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos kultūros tarybos, dalis.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.12  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramoga



Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika