apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
LEO RAY. Vasara-ruduo

Nuotraukų peržiūra

0
„Šiuo metu gamtai ir jos cikliškai tėkmei išgyvenant didžių pokyčių laiką – vasarą keičiant rudeniui, Lietuvoje ir Izraelyje kuriantis menininkas Leo Ray faustiškai gaudo akimirką ir Vilniaus Užupyje esančioje dailės galerijoje „THE ROOM“ pristato savo tapybos–piešinių kolekciją pavadinimu „Vasara–ruduo“. Piešinys ir tapyba šio autoriaus kūryboje egzistuoja lyg minėtieji metų laikai. Kaip be vasaros nebūtų rudens (galop – gal tik ne taip tiesiogiai, išgyvenus žiemos–pavasario atokvėpį – net priešingai), taip be linijos nebūtų spalvos. O ir atvirkščiai. Dėl gramatinių ypatumų, vasaros vardą pavadinime rašant iš didžiosios raidės, rudens – tik mažosios, atrodytų, jog menininkas didesnį dėmesį skiria karštajam metų laikui. Taip verčia manyti ir emocionaliai karšta, tiesiog spiginanti ir lydanti L. Ray kūrybos atmosfera. Kita vertus – spalvingumas, vienas iš skiriamųjų aptariamo autoriaus strategijos požymių, yra būdingas ir rudeniui...
Kaligrafiškai vibruojantis piešinys yra Leo išraiškos pagrindas, o improvizuojančiai, džiaziškai švytinčios spalvos, jų deriniai ir kombinacijos – tikslas, rezultatas, pasekmė. Spalva sustiprina struktūrinį piešinio charakterį, pastarasis ją suveržia ir verčia kalbėti pačiais įtikinamiausiais būdais. Maža to, L. Ray yra užgimęs pasakotojas. Žavingai ironiškas mizanscenas jis porina motyvais, simboliais, visu įmanomu ikonografinių priemonių arsenalu. Pamatysime čia klasikinio meno citatų, masinės kultūros atributų, kasdienybės reliktų, personalinių įžvalgų, asmeniškų pastebėjimų. Menininko kompozicijos knibždėte knibžda plastiniais, formaliais ir siužetiniais, literatūriniais dalykais, priversdamos žiūrovo akį, sąmonę ir intuiciją patikėti tuo, kad tai yra realybių realija, esminė gyvenimo aktualija. Visiškai panašiai kaip vasarą keičiantis ruduo...“
Parodos kuratorius dr. Vidas Poškus

Leo Ray gimė 1950 m. Vilniuje, baigė Vilniaus universitetą ir Vilniaus dailės akademiją. Nuo 1991 m. gyvena Tel Avive (Izraelis). Menininkas ne tik kuria tapybos ir grafikos darbus, bet ir dėsto tapybą bei kaligrafiją meno kolegijoje CAN (New Artists' Collegium CAN) ir meno mokykloje BASIS Izraelyje.
Leo Ray yra surengęs virš 25 personalinių parodų Lietuvoje ir Izraelyje, dalyvavo virš 40 grupinių parodų Lietuvoje, Izraelyje, Kroatijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje, Japonijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Suomijoje, JAV ir kt. Menininkas yra pelnęs Baltijos šalių medalių meno trienalės žiuri diplomą (1986), Lietuvos medalių meno trienalės žiuri prizą (1987), Buchman-Heyman fondo prizą už tapybą (1998), Tarptautinės mažosios grafikos salono žiuri 1-ąjį prizą Baia Mare, Rumunija (2000). Kūrinių yra muziejuose, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.13  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika